Sedm výrobků Zlínského kraje oceněno značkou Regionální potravina, mezi nimi i držitelé regionálních značek

HANÁ  27. 08. 2014

Sedmi producentům potravin předal ocenění Regionální potravina Zlínského kraje ministr zemědělství Marian Jurečka spolu s hejtmanem kraje Stanislavem Mišákem. Slavnostní předání značky proběhlo v sobotu v rámci Krajských dožínek v Kroměříži.

img

Vítězné výrobky uspěly v konkurenci 135 produktů z celého kraje.

„Jsem rád, že se rozšíří sortiment výrobků nesoucích logo Regionální potravina. Podpora a propagace regionálních výrobců potravin patří mezi jasné priority ministerstva zemědělství. Snažíme se zviditelnit jejich práci, proto mě těší, že sedm místních producentů mohu ocenit právě při oslavě letošní sklizně,“řekl ministr Marian Jurečka v rámci slavnostního zahájení dožínek. Značka se uděluje ve 13 regionech České republiky, každý rok ministerstvo ocenění na stovku nejlepších výrobků ze všech krajů. Oceňuje se vztah výrobku k regionu, použité suroviny, inovativnost či senzorické vlastnosti.

„Soutěž Regionální potravina má v kraji stoupající úroveň. Zájem ze strany výrobců je každý rok vyšší. Přihlašují navíc jen ty výrobky, u kterých jsou si kvalitou a regionálním původem stoprocentně jisti. Ti, kteří ocenění získají, mohou u nás ve Zlíně nabízet své výrobky ve dvou specializovaných prodejnách na regionální produkci – v obchodech Dary kraje a Z dědiny a samozřejmě je zapojujeme do dalších ochutnávek a akcí v rámci regionu,“ vysvětluje Jana Brázdilová z Agrární komory ve Zlíně, která soutěž v kraji spolupořádá.

Návštěvníci Krajských dožínek mohli oceněné výrobky z pěti ročníků soutěže ochutnat i zakoupit. Dožínky nabídly kromě Regionální potraviny bohatý program včetně tradičního zahajovacího průvodu krojovaných souborů s věncem a koňským spřežením s kočáry.

Značku Regionální potravina Zlínského kraje 2014 obdržely tyto výrobky:

Kategorie
- Oceněný výrobek a výrobce

1. Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas
- Tlačenka Voma / Voma s.r.o., Uherský Brod

2. Masné výrobky trvanlivé
- Cena nebyla udělena

3. Sýry včetně tvarohu
- Sýr z farmy kořeněný / Farma – ZPZ s.r.o. Valašská Bystřice

4. Mléčné výrobky ostatní
- Smetanový jogurt z Valašska, čokoláda / Mlékárna Valašské Meziříčí spol. s r.o.

5. Pekařské výrobky včetně těstovin
- Pšeničný chléb / Tomáš Vrána, Biofarma Jure, Lužkovice

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek
- Včelí kusanec / Pekárna Přílepy s.r.o., Přílepy

7. Alkoholické a nealkoholické nápoje
- Hostětinský mošt jablko a rakytník BIO / Moštárna Hostětín s.r.o., Hostětín

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě
- Cena nebyla udělena.

9. Ostatní
- Bramborový knedlík s masovou náplní 300g / Josef Martínek, Valašské Meziříčí - Krhová

Kontakt pro další informace:

Ing. Jana Brázdilová, Agrární komora Zlín, Tel: 776 163 696776 163 696, 577 001 363577 001 363, Email: .

O Regionální potravině
Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina čtyři roky na obale výrobku. V současné době značku nosí 475 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Zdroj: http://eagri.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Social Inclusion and Empowerment of Youth Through Support to Development of LC in Eco production

Social Inclusion and Empowerment of Youth Through Support to Development of LC in Eco production

Projekt Naše regiony – komunikační platforma a marketingové nástroje byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj

Projekt Naše regiony – komunikační platforma a marketingové nástroje byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj

Projekt Bohatství našich regionů byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva zemědělství

Projekt Bohatství našich regionů byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva zemědělství

Tipy na výlety po celém Česku

Tipy na výlety po celém Česku

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.