TZ - Značka „Haná regionální produkt®“ má už 10 let. Výrobků a služeb stále přibývá

HANÁ  15. 04. 2019

Mladeč _ Sobáčov, 11. duben 2019 Tlačenku, paštiku, pivo, škvarky nebo dýmník zařadila jarní certifikační komise mezi výrobky, které si na obal připnou ochrannou známku HANÁ regionální produkt®. A přibyly i dvě nové certifikované služby. Komise se sešla ve čtvrtek 11. dubna v Sobáčově už podvacáté a u této příležitosti si připomněla i 10 let výročí od svého vzniku.

Kdo jsou noví certifikovaní?

Certifikát má v současnosti už 81 výrobců a šest služeb. Nově získal hned dva pro své skvělé výrobky Masný krámek Otevřel z Uničova. „Jeden pro Otevřelovu tlačenku, druhý pro Otevřelovu vepřovou paštiku. Rádi jsme udělili značku také Hanáckému pivovaru z Olomouce za jejich výborné pivo, zemědělskému družstvu Unčovice za tradiční škvarky a sádlo a Šárce Lupečkové z Medlova za dýmník,“ vyjmenovala koordinátorka značky Julie Zendulková s vysvětlením, že takový keramický či kovový dýmník slouží k voňavému vykuřování domovů. Přibyly také dvě nové služby. Značku Haná si může na své propagační materiály od nynějška přidat Litovelská kavárna z Litovle a restaurace Penzion Sobáčov.

O obnovení certifikátu požádalo 21 výrobců

Komise rozhodovala rovněž o obnovení certifikátů výrobců, jimž platnost značky vypršela. „O toto obnovení jich požádalo 21 a všem jsme rádi platnost prodloužili,“ řekla Julie Zendulková. O které výrobky a výrobce se jedná? Z potravinářských a zemědělských produktů o tvarůžkové moučníky Blanky Poštulkové z Loštic, přírodní ovocné mošty Ondřeje Špundy z Mezic, bylinné tinktury a tinktury z pupenů Jarmily Podhorné z Brodku u Konice, svatební koláčky Markéty Nedělové z Dřevohostic, zdobený medový perník ze Záhoří od Evy Luljakové z Dřevohostic, bylinné sirupy Radmily Červinkové z Říkovic, ovoce z Úsovska od společnosti Úsovsko Agro, masné výrobky a maso z vlastních chovů společnosti Tagros z Troubelic, Báťkovy bylinkové sirupy Patrika Báťka z Olomouce, Moštěnický sirup společnosti HKS sirup z Horní Moštěnice, pivo Kosíř z Pivovaru Kosíř s. r. o. ze Lhoty pod Kosířem, čokoládové pralinky Jany Kloboukové z Brodku u Přerova, ovocné pyré společnosti Chytré ovoce z Tovéře a tvarůžková zmrzlina z Loštic, kterou vyrábí Roman Činčara z Loštic.

Z řemeslných a textilních výrobků budou mít i nadále certifikát keramika a kamenina Miluše Hrachovinové z Litovle, návrhy, designy a aranže Petra Bárty z Bouzova, bronzové šperky z měrotínského Atelieru Tomanec, hanácké kraslice Věry Doležalové z Horky nad Moravou, keramika Ivany Bělařové z Marianova a textilní výrobky s autorským potiskem Kateřiny Majerové z Němčic na Hané.

Kdo tvoří komisi a kdy bude další kolo?

Výrobky a služby vhodné pro udělení značky hodnotí vždy certifikační komise, kterou tvoří zástupci místních akčních skupin, sdružení, institucí, regionálních výrobců a odborné veřejnosti. Zaměřuje se především na základní kritéria, podporující místní původ, kvalitu, šetrnost k životnímu prostředí a jedinečnost ve vztahu k regionu. Regionální značka garantuje zákazníkům původ výrobku z Hané, originalitu a vazbu na toto území, a zároveň slouží ke zviditelnění místní produkce.

Nejbližší kolo další certifikace regionální značky se uskuteční na podzim 2019. Značku Haná uděluje MAS Moravská cesta, kam se mohou výrobci, řemeslníci, producenti a poskytovatelé služeb se svými žádostmi obracet.

Julie Zendulková

Koordinátorka Haná regionální produkt®

Tel.: 724 111 510

E-mail:

www.regionalni-znacky.cz/hana

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Social Inclusion and Empowerment of Youth Through Support to Development of LC in Eco production

Social Inclusion and Empowerment of Youth Through Support to Development of LC in Eco production

Projekt Naše regiony – komunikační platforma a marketingové nástroje byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj

Projekt Naše regiony – komunikační platforma a marketingové nástroje byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj

Projekt Bohatství našich regionů byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva zemědělství

Projekt Bohatství našich regionů byl realizován za přispění prostředků ze státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva zemědělství

Tipy na výlety po celém Česku

Tipy na výlety po celém Česku

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.