Kalendarium imprez sierpień 2018

Vodní mllýn Hoslovice - stálá expozice

Termin: 01.04.2018 - 31.10.2018

Region: PRÁCHEŇSKO

Miejsce akcji: Mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Unikátně zachovaný vodní mlýn na horní vodu je expozicí sám o sobě. Tuto jedinečnou národní kulturní památku tvoří 3 stavby – budova mlýna, stáj s roubeným chlévem a stodola s přístavkem. Objekty mají doškové střechy a jsou dobově vybaveny. V budově mlýna si lze prohlédnout dochované funkční mlecí zařízení, sýpku, roubenou světnici, obytnou světnici s pecí a kachlovým sporákem. V technických budovách jsou pak k vidění nejrůznější druhy zemědělského náčiní.

Návštěva mlýna přináší návštěvníkům autentický obraz života na mlýně. To podporuje i nově zbudovaná expozice Ze života šumavského Podlesí doplněná obrazovou prezentací v nové budově informačního centra vedle mlýna.

Ze života šumavského Podlesí

Stálá etnografická expozice Ze života šumavského Podlesí je věnována životu venkovského lidu, přibližuje průběh zemědělských prací, pěstování a zpracování některých důležitých plodin a chov dobytka. Připomenuty jsou i tradiční pokrmy regionu, skladování a úprava potravin a zvykosloví během kalendářního roku.

Otevírací doba

Duben, květen, září, říjen:
Pondělí: zavřeno
Úterý – neděle: 9:00 - 16:00

Červen – srpen:
Denně: 9:00 - 17:00

Státní svátky:
Otevřeno dle otevírací doby příslušného měsíce

MARIÁNSKÁ POUŤ V BRANNÉ

Termin: 12.08.2018

Region: JESENÍKY

Miejsce akcji: Branná, náměstí , podhradí

POPIS AKCE: dětské atrakce- kolotoč,divadlo, skákací hrad a pod.,šermíři, kouzelník, timber schow, hudba aj., výstavy upřednostňujeme řemesla, řemeslné a regionální výrobky, poskytujeme případně stánky, stánky musí být připraveny do 8,30 hod. později nebude možné si dojet ke stánku autem.

SORTIMENT: Zelenina a zeleninové výrobky, ovoce a ovocné výrobky, pečivo a pekařské výrobky, mléčné výrobky, uzeniny, cukrářské výrobky, včelí produkty, bylinky a koření, pivo, víno, destiláty, káva a kávoviny, čaje, nealkoholické nápoje, mošty, šťávy, sirupy, výživové doplňky, keramika, dřevěné výrobky, textilní výrobky, vlněné výrobky, kožené výrobky, výrobky z kovu, skleněné výrobky, hračky, umělecké předměty, knihy a tiskoviny, kosmetika a hygiena, šperky a bižuterie, dekorace.

DOPROVODNÝ PROGRAM: dětské atrakce- kolotoč,divadlo, skákací hrad a pod.,šermíři, kouzelník, timber schow, hudba aj., výstavy

SPECIALITA: upřednostňujeme řemesla, řemeslné a regionální výrobky,

http://www.trhovnik.cz/trhy/trh.php?id_trh=68

MUKAŘOVSKÁ POUŤ

Termin: 18.08.2018 - 19.08.2018

Miejsce akcji: Mukařov, Mukařov - u Mateřské školy

POPIS AKCE: Koná se jako doprovodný program tradiční pouti k svátku Nanebevzetí Panny Marie. Návrat k tradici na klasické venkovské pouti.

SORTIMENT: Cukrářské výrobky, bylinky a koření, destiláty, keramika, textilní výrobky, vlněné výrobky, kožené výrobky, výrobky z kovu, skleněné výrobky, hračky, šperky a bižuterie, dekorace.

SPECIALITA: Návrat k tradici na klasické venkovské pouti.

http://www.trhovnik.cz/trhy/trh.php?id_trh=55

Pekařovská pouť

Termin: 18.08.2018

Region: JESENÍKY

Miejsce akcji: Pekařov

Posečeno, sklizeno

Termin: 18.08.2018

Region: PRÁCHEŇSKO

Řemeslná akce na mlýně. 

Kromě tradičního jarmarku se můžete těšit na pečení chleba. Ukázky mlácení a zpracování obilí. k poslechu zahraje kapela Roštovanka. Jako vždy připravíme pro děti kreativní dílnu a poznávání různých druhů obilí.

10.00 - 17.00 hodin

 pekar_chleba_s03

 

Mezinárodní dudácký festival Strakonice

Termin: 23.08.2018 - 26.08.2018

Region: PRÁCHEŇSKO

Miejsce akcji: Strakonice

 Strakonicích

 

Na soutoku řeky Otavy s Volyňkou vystavěl ve 13. století šlechtický rod Bavorů sídlo, z něhož byl vybudován mohutný hrad. Kolem něj pak postupně vznikalo město Strakonice – město dudáků. Pověst o Švandovi dudákovi a mnohaletá dudácká tradice je udržována stále novými mladými muzikanty a vytváří atmosféru, ve které se daří pravidelným setkáním dudáků.

Každý ročník festivalu je příležitostí k setkání a vzájemnému poznání souborů i jednotlivců prezentujících dudy v původním provedení, jejich rekonstrukci a repliky ve spojení s dalšími lidovými nástroji. Hrají k poslechu i jako doprovod tanečníkům a vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Do Strakonic přijíždějí každé dva roky tisíce diváků z České republiky i ze zahraničí, diváky i účinkující spojuje i přes jazykové bariéry láska k tradici a lidovému umění, vytváří pocit sounáležitosti a přátelství. Strakonice přivítají s otevřenou náručí všechny ty, kdo na Mezinárodní dudácký festival zavítají.

 

Wybierz region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Dofinansowania z Mechanizmów Finansowych EOG/Norwegia

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

MAS Jablunkovsko

MAS Jablunkovsko

Miasto Jabłonków

Město Jablunkov

Gmina Nydek

Obec Nýdek

Koalicja Marek Ziem Górskich

Koalicja Marek Ziem Górskich

GÓROLSKO SWOBODA produkt regionalny®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.