Med a medovina

produkt

Dodává: Richard Milerski

Obec: Staré Purkartice

Region: JESENÍKY

logo

Další fotografie:

Med lesní - květový
Med lesní - květový
Med pastovaný

Chováme včely v podhůří Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce asi 550 m n. m. v čisté přírodě nedotčené průmyslovou ani intenzivní zemědělskou produkcí.

Naše produkty:

Med Milerski

Med lesní - květový

Jedná se o náš vlastní med ze sklizně z květů lučních rostlin, lesní maliny, a dalších volně rostoucích květin a stromů, např. lípy, javoru. Při prodeji našeho medu zdůrazňujeme kvalitu pravého českého medu z výlučně vlastní produkce, hygienické zacházení v průběhu celého procesu získávání medu od pláství po plnění do sklenic a moderní provoz našeho včelařství.

Med pastovaný

Včelí květový med, převážně řepkový. Je bohatý na bílkovinné povahy a řadu vitamínů, např. B1, B2, B6, B12, C a E. Obvyklou vlastností květových medů je, že brzy po vytočení krystalizují. Krystalizace je přirozenou vlastností medu - je zárukou jeho pravosti. Specifickou technologií zpracování čistého medu (mechanickým pohybem - mícháním asi 3 až 5 dnů) vzniká jemný krém - tzv. pastovaný, někdy také nazývaný "pastový" nebo nesprávně "šlehaný" med. V takto plnohodnotném medu krémové konzistence, která se časem nemění, zůstávají neporušeny enzymy, minerální látky a vitamíny. Barva může být od perleťově bílé po žlutou - dle druhů medu. Obsahuje aroma kvetoucích rostlin a pylová zrna z květů, neobsahuje žádné konzervační látky ani jiné přísady. Je ideální pomazánkou na chléb a pečivo, zvláště pro děti, neboť zůstává již stále vláčný, lehce se roztírá, nestéká a vyniká lahodnou chutí.

Medovina

Alkoholický nápoj vznikající ze zkvašeného roztoku našeho včelího medu s kvalitní vodou upravený výtažkem z chmelu, koření a bylin. Zakvašený vinnými kvasinkami kvasí při 20 stupních C a zraje při nízké teplotě. 

 

Ceník:

Med květový - lesní (750 ml): 120,- Kč  
Med pastovaný (750 ml): 120,- Kč  
Medovina láhev (0,5 l): 120,- Kč  

Kontakt na výrobce:

Richard Milerski

Staré Purkartice 35
794 01 Krnov

http://www.med-milerski.cz

Richard Milerski

telefon: +420 721 509 590

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

JESENÍKY originální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.