Jazz in Hall

produkt

Provozuje: Moravia Big Band Zábřeh, z.s.

Obec: Zábřeh

Region: JESENÍKY

logo

Další fotografie:

Hudební zážitek, který se koná v Zábřehu (každý rok v říjnu v tenisové hale).

Jazzový festival Jazz in Hall je v Zábřehu pořádán s přestávkami od roku 2001, má tak za sebou již 12. ročníků, a tedy relativně bohatou historii. Po dobu své existence vstoupil do povědomí široké jazzové veřejnosti svou stálou kvalitou, zajímavou dramaturgii, originálním prostředím tenisové haly i nadšenými jazzmany.

Festivalu se od jeho vzniku účastnili významní čeští i zahraniční interpreti (Jiří Stivín, Dan Bárta, Laďa Kerndl, Karel Hála, Laczo Deczi, Peter Lipa, Ondřej Rum, Radim Hladík, Jan Smigmátor...) a vyhledávané jazzové orchestry. Jeho duší byl manažer orchestru Moravia Big Band Otakar Wolny, jehož úmrtí znamenalo přerušení této zajímavé hudební tradice. Na ni chceme navázat i v roce 2016 s tím, aby 13. ročník (memoriál Otakara Wolného) byl důstojným pokračováním ročníků předchozích.

Záměrem tohoto ročníku je rozšíření projektu na přeshraniční česko-polskou spolupráci a to účastí polského orchestru a propagaci festivalu za hranicemi Česka, čímž zacílíme na zcela nové publikum pro které může být geografická poloha Zábřeha zajímavá.

 

Dramaturgie festivalu je postavena způsobem, který by měl být zajímavý i pro mladší generaci a měl by ji přivést k zájmu o jazzovou hudbu. Zaměří se nejen na klasický jazz a swing, ale bude mít i multižánrový přesah. Festivalu se zúčastní nejen jazzový amatérský soubor z regionu

Minulé ročníky byly jednodenní, nyní bychom chtěli festival rozšířit o další programový den. Tento den by měl být věnován jazzové mládeži. Vystoupení zajímavého profesionálního hosta s amatérským mládežnickým orchestrem, který by měl motivační efekt.

Kontakt na provozovatele:

Moravia Big Band Zábřeh, z.s.

Hněvkov 14
Zábřeh
http://www.moraviabigband.cz

Mgr. Pavel Doubrava

Kapelník, umělecký vedoucí MBB
telefon: +420 605 702 166

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

JESENÍKY originální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.