Sochařský ateliér DŘEVOTVOR Ústí

produkt

Dodává: Sochařský ateliér DŘEVOTVOR Ústí

Obec: Hranice

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Beruška
Hankopatra
Ježíšek
Skřítek
Liborchamon
Štokrlata
Želva

Sochařský ateliér DŘEVOTVOR Ústí představuje dvě osoby - Ing. Arch. Igora Bureše a Mariána Horáka, máme dílnu v Ústí u Hranic. Tvoříme ze dřeva ale nejen z něj. Zabýváme se výrobou především dřevěných plastik a figur. Tvoříme podle vlastních i dodaných předloh a návrhů. Před samotným řezáním si děláme malé makety pro upřesnění detailů a výroby. Objekty tvoříme v dílně, větší věci přímo na místě. Dodací lhůty závisí na velikosti objektů, ale také především na druhu dřeva a jeho vlhkosti.

Svou živnost jsme založili v roce 2009, ale tvorbě jsme se věnovali již dříve i v době studií. Ve svých začátcích jsme se věnovali především výrobě dřevěných bubnů různých tvarů , z různého dřeva i blán.

Motivy pro tvorbu jsou různé. Většinou pohádkové či bájné bytosti (vodníci, strážci, lesní mužové), ale i betlém,  zvířata. Na lavice děláme reliéfy různých motivů (kočka, pes, želva...). Na soše strážce Liborchamona je vyřezán prastarý znak obce Ústí - Symbolický rýč uprostřed dvou vrbových prutů. Na zakázku vyřezáváme názvy obcí, firem i jejich znaky a další.

Naší snahou je skloubit technické možnosti s požadavky zadavatele. Máme individuální přístup ke každému objektu, jednak to charakter materiálu vyžaduje, ale také nechceme dělat věci sériové. Každý produkt je originál a není možné ho přesně duplikovat. Při povrchové finalizaci experimentujeme s různými druhy jak přírodních barviv, pigmentů tak s nejnovější technologií v oblasti ošetřování dřeva. Pro zpracování dřeva používáme, na některé části vlastní nástroje (dláta, pořízy, řezné nástroje). Vůči přírodě tvoříme s respektem a necháváme se v ní inspirovat.

Více fotografií naleznete ZDE

Kontakt na výrobce:

Sochařský ateliér DŘEVOTVOR Ústí

Ústí 82
753 01 Hranice
tel.: +420 774 577 049
tel.: +420 775 129 738

http://drevotvor.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

koordinator

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.