Přírodní plísňový sýr NIVA extra

produkt

Dodává: Mlékárna Otinoves s.r.o.

Obec: Otinoves

Region: MORAVSKÝ KRAS

logo

V překrásné a romantické krajině slavných jeskyní Macocha, Kateřinská a Balcarka je v mléku vysoký obsah vápníku, tolik potřebný při výrobě sýrů. A připočítají-li se k tomu voňavé bylinky, je jasné, proč jsou zákazníci doma i v zahraničí s Nivou z Otinovsi tak spokojeni.

Přírodní plísňový sýr NIVA extra z Mlékárny Otinoves:
Sýr jemné a zároveň pikantní chuti je tradičním výrobkem. Vyrábí se podle osvědčených receptur již od roku 1963. Základní surovinou pro výrobu sýru je pasterované plnotučné mléko, dále se používá ušlechtilá plíseň, sýřidlo, smetanový zákys a sůl. Výroba probíhá ve speciálních výrobnících a následné zrání sýrů pokračuje po dobu 5 týdnů v prostorách s přesně danými klimatickými parametry.
Sýry s modrou plísní se ve francouzském Bordelais, podávají jako dezert ve společnosti červených extraktivních vín na bázi Cabernet Sauvignon nebo Merlot. To platí i pro Nivu. Doporučuje se servírovat jako chuťovku na závěr stolování.

Ceník:

NIVA válec - půlválec: 143 Kč/kg  

Kontakt na výrobce:

Mlékárna Otinoves s.r.o.

798 61 Otinoves 201
tel.: 582 395 033
fax: info@mot.cz
http://www.mot.cz

Prodejní místa:

V přízemí mlékárny je v provozu podniková prodejna, kde je možné sýr NIVA extra zakoupit. Otevírací doba prodejny je pondělí, úterý, čtvrtek, pátek 8:00-15:00; středa 8:00-16:30; sobota 8:00-12:00

MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.