Kalendář akcí srpen 2018

Vodní mllýn Hoslovice - stálá expozice

Termín: 01.04.2018 - 31.10.2018

Region: PRÁCHEŇSKO

Místo konání: Mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Unikátně zachovaný vodní mlýn na horní vodu je expozicí sám o sobě. Tuto jedinečnou národní kulturní památku tvoří 3 stavby – budova mlýna, stáj s roubeným chlévem a stodola s přístavkem. Objekty mají doškové střechy a jsou dobově vybaveny. V budově mlýna si lze prohlédnout dochované funkční mlecí zařízení, sýpku, roubenou světnici, obytnou světnici s pecí a kachlovým sporákem. V technických budovách jsou pak k vidění nejrůznější druhy zemědělského náčiní.

Návštěva mlýna přináší návštěvníkům autentický obraz života na mlýně. To podporuje i nově zbudovaná expozice Ze života šumavského Podlesí doplněná obrazovou prezentací v nové budově informačního centra vedle mlýna.

Ze života šumavského Podlesí

Stálá etnografická expozice Ze života šumavského Podlesí je věnována životu venkovského lidu, přibližuje průběh zemědělských prací, pěstování a zpracování některých důležitých plodin a chov dobytka. Připomenuty jsou i tradiční pokrmy regionu, skladování a úprava potravin a zvykosloví během kalendářního roku.

Otevírací doba

Duben, květen, září, říjen:
Pondělí: zavřeno
Úterý – neděle: 9:00 - 16:00

Červen – srpen:
Denně: 9:00 - 17:00

Státní svátky:
Otevřeno dle otevírací doby příslušného měsíce

MARIÁNSKÁ POUŤ V BRANNÉ

Termín: 12.08.2018

Region: JESENÍKY

Místo konání: Branná, náměstí , podhradí

POPIS AKCE: dětské atrakce- kolotoč,divadlo, skákací hrad a pod.,šermíři, kouzelník, timber schow, hudba aj., výstavy upřednostňujeme řemesla, řemeslné a regionální výrobky, poskytujeme případně stánky, stánky musí být připraveny do 8,30 hod. později nebude možné si dojet ke stánku autem.

SORTIMENT: Zelenina a zeleninové výrobky, ovoce a ovocné výrobky, pečivo a pekařské výrobky, mléčné výrobky, uzeniny, cukrářské výrobky, včelí produkty, bylinky a koření, pivo, víno, destiláty, káva a kávoviny, čaje, nealkoholické nápoje, mošty, šťávy, sirupy, výživové doplňky, keramika, dřevěné výrobky, textilní výrobky, vlněné výrobky, kožené výrobky, výrobky z kovu, skleněné výrobky, hračky, umělecké předměty, knihy a tiskoviny, kosmetika a hygiena, šperky a bižuterie, dekorace.

DOPROVODNÝ PROGRAM: dětské atrakce- kolotoč,divadlo, skákací hrad a pod.,šermíři, kouzelník, timber schow, hudba aj., výstavy

SPECIALITA: upřednostňujeme řemesla, řemeslné a regionální výrobky,

http://www.trhovnik.cz/trhy/trh.php?id_trh=68

MUKAŘOVSKÁ POUŤ

Termín: 18.08.2018 - 19.08.2018

Místo konání: Mukařov, Mukařov - u Mateřské školy

POPIS AKCE: Koná se jako doprovodný program tradiční pouti k svátku Nanebevzetí Panny Marie. Návrat k tradici na klasické venkovské pouti.

SORTIMENT: Cukrářské výrobky, bylinky a koření, destiláty, keramika, textilní výrobky, vlněné výrobky, kožené výrobky, výrobky z kovu, skleněné výrobky, hračky, šperky a bižuterie, dekorace.

SPECIALITA: Návrat k tradici na klasické venkovské pouti.

http://www.trhovnik.cz/trhy/trh.php?id_trh=55

Pekařovská pouť

Termín: 18.08.2018

Region: JESENÍKY

Místo konání: Pekařov

Posečeno, sklizeno

Termín: 18.08.2018

Region: PRÁCHEŇSKO

Řemeslná akce na mlýně. 

Kromě tradičního jarmarku se můžete těšit na pečení chleba. Ukázky mlácení a zpracování obilí. k poslechu zahraje kapela Roštovanka. Jako vždy připravíme pro děti kreativní dílnu a poznávání různých druhů obilí.

10.00 - 17.00 hodin

 pekar_chleba_s03

 

Mezinárodní dudácký festival Strakonice

Termín: 23.08.2018 - 26.08.2018

Region: PRÁCHEŇSKO

Místo konání: Strakonice

 Strakonicích

 

Na soutoku řeky Otavy s Volyňkou vystavěl ve 13. století šlechtický rod Bavorů sídlo, z něhož byl vybudován mohutný hrad. Kolem něj pak postupně vznikalo město Strakonice – město dudáků. Pověst o Švandovi dudákovi a mnohaletá dudácká tradice je udržována stále novými mladými muzikanty a vytváří atmosféru, ve které se daří pravidelným setkáním dudáků.

Každý ročník festivalu je příležitostí k setkání a vzájemnému poznání souborů i jednotlivců prezentujících dudy v původním provedení, jejich rekonstrukci a repliky ve spojení s dalšími lidovými nástroji. Hrají k poslechu i jako doprovod tanečníkům a vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Do Strakonic přijíždějí každé dva roky tisíce diváků z České republiky i ze zahraničí, diváky i účinkující spojuje i přes jazykové bariéry láska k tradici a lidovému umění, vytváří pocit sounáležitosti a přátelství. Strakonice přivítají s otevřenou náručí všechny ty, kdo na Mezinárodní dudácký festival zavítají.

 

MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.