Bašnický mák

produkt

Dodává: Zemědělské družstvo Bašnice

Obec: Bašnice

Region: PODKRKONOŠÍ

logo

Další fotografie:

Mák modrý je typickým zemědělským produktem Podkrkonoší s dlouholetou tradicí pěstování a zpracování, rovněž pro Zemědělské družstvo Bašnice je mák dlouhá léta tradiční plodinou. Chuťové vlastnosti Bašnického máku jsou typické pro semeno potravinářského máku bez hořkosti, žluklé nebo jiné pachuti, výrazně tmavě modré barvy.

Mák je sklizený běžnou technologí a odvezen do specializovaných provozoven odběratelů, kde je přečištěný do potravinářské čistoty. Mák určený k prodeji je v 50 kg pytlích odebrán již vyčištěný zpět do provozovny ZD Bašnice v Petrovičkách, kde se ručně balí do plátěných pytlíků, které jsou rovněž ručně šity pracovnicemi ZD Bašnice. Plátěné pytlíky jsou označeny visačkou s povinnými údaji a mák je následně prodáván v podnikové prodejně anebo distribuován do spotřebitelské sítě v 1 kg a 0,5 kg baleních. Toto balení máku v tradičních plátěných pytlících má hodnotu samo o sobě a je originální pro současnou dobu, kdy je naprostá většina podobných výrobků balena do plastových obalů.

Kontakt na výrobce:

Zemědělské družstvo Bašnice

508 01 Bašnice 5
tel.: 493 699 804

http://www.zdbasnice.cz

Ing. Libor Divoký

telefon: 493 699 804

Prodejní místa:

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

PODKRKONOŠÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.