Pivo z hořického pivovaru JungBerg

produkt

Dodává: JungBerg, s.r.o.

Obec: Dobrá Voda u Hořic

Region: PODKRKONOŠÍ

logo

Další fotografie:

JEDNOHO LETNÍHO DNE jsme si splnili náš sen – uvařili jsme vlastní pivo. Bylo to pouhých 30 litrů, avšak síla zážitku a strhující dobrodružství nám udalo nový směr. Uchvátila nás vůně vařeného sladu, ještě více aromatický chmelovar i slavnostní moment přidání kvasnic.

Proces trýznivě dlouhého čekání na dozrání piva byl zakončen honosnou ochutnávkou a spokojenými úsměvy kamarádů a rodiny. Pocit naplnění z dobře vykonaného díla nás od té chvíle k pivo vaření nadobro připoutal.

Chtěli jsme také, aby naše pivo mělo možnost ochutnat více lidí, s nimiž bychom se o svou radost z výroby piva potěšili. Cesta nás zavedla k několika menším pivovarům, kde jsme si mohli konečně uvařit dostatečné množství piva, nejen pro nás, ale také pro vybrané restaurace a hospody.

Děkujeme všem za chválu našich piv i ocenění jejich kvality. Vážíme si povzbuzení od pivařů, znalců a sládků z jiných pivovarů. Velmi nás těší zájem těch, kteří dosud považovali pivo za tak obyčejné. Teprve po napití našich piv poznali radost z plnosti, odvážné hořkosti a pestrosti chutí, které může s vášní vařené pivo nabídnout.

Díky vám náš příběh pokračoval a zamířil ke stálému místu, kde můžeme rozšířit produkci a potěšit vás dalšími pivními dobrotami. Tímto místem se stal pivovar v Hořicích, v němž se poslední várka uvařila v roce 1976. Rádi jsme s pokorou k našim předkům navrátili tradici vaření piva do Hořic a obnovili slávu hořického piva, jaká ho po dvě staletí provázela. A tak v impozantních místech starobylého prostoru původního pivovaru je k vidění nově instalovaná pivovarská technologie.

Přijďte ochutnat

HOŘICKÝ LEŽÁK  PP 12%               Chuťově vyladěný ležák

Při prvním napití cítíte především sladovou plnost a lahodnost. Položíte sklenici a už se začíná dostavovat ta příjemná hořkost, nutící k opětovnému napití. Pivo je nepasterované, nefiltrované, celý den poctivě vařené, týden řádně kvašené a šest týdnů dobře uleželé. Opravdový český ležák.

PETRALE                                          Svrchně kvašené světlé pivo typu ALE

Lehké a svůdné pivo. Spolehlivě hasí žízeň a zároveň provokuje chuťové buňky. Chmelová hořkost je doprovázena bylinnými a citrusovými tóny. Při jeho 10% stupňovitosti budete překvapení, jak je plné a osvěžující zároveň.

LUCIPA 14%                                   Svrchně kvašený speciál  typu IPA

Speciál po všech směrech. Hned po prvním doušku nebudete vědět, čím si vás více podmanil. Chutná mně kvůli sladové plnosti? Nebo mě na kolena dostala jeho útočná a přesto opojná hořkost? Možná to bude vůně dvou aromatických chmelů. Připravte se také, že 14% stupňovitost je hezky cítit.

VAŘÍME RÁDI VÝJIMEČNÉ PIVO

Děkujeme za přízeň a podporu.

Tomáš Jung a Didi Hohberg

Kontakt na výrobce:

JungBerg, s.r.o.

Pivovar JungBerg, Riegrova 619, 508 01 Hořice

Dobrá Voda 224
507 73 Dobrá Voda u Hořic
tel.: 720 762 515

http://JungBerg.eu

Tomáš Jung

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

PODKRKONOŠÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.