Sedlická paličkovaná krajka

produkt

Dodává: Sedlická krajka, o.p.s.

Obec: Sedlice

Region: PRÁCHEŇSKO

logo

Další fotografie:

Více než 450 let tradice výroby na jednom místě – to je Sedlická krajka. Jednoznačně ojedinělým a originálním oborem lidové textilní výroby na Blatensku v rámci celého území Práchně bylo a dodnes je krajkářství v Sedlici a jejím okolí. Počátek této tradice sahá až do 15. století.

Největší rozvoj krajkářství na Sedlicku se vztahuje k počátku 18. století. Tehdy majitelka sedlického panství Marie Ludmila Černínová zrušila část robotních povinností pro ženy a nahradila je paličkováním krajek. V roce 1899 byla v Sedlici založena krajkářská škola. V roce 2000 byl ve spolupráci města Sedlice a Svazku obcí Blatenska zpracován projekt na záchranu a oživení tradice krajkářství v Sedlici. Byl digitalizován původní archiv historických vzorů z archivní dokumentace. V Sedlici byla otevřena vzorková prodejna Sedlické krajky a na internetu také zásilkový obchod jak na krajky, tak i na nákup potřeb pro paličkování.

Kontakt na výrobce:

Sedlická krajka, o.p.s.

T.G. Masaryka 28
387 32 Sedlice
tel.: +420 383 493 095

http://www.krajky-sedlice.cz

Martina Srbová

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:  Evropa investuje do venkovských oblastí.

PRÁCHEŇSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.