Na Šumavě bylo oceněno značkou ŠUMAVA originální produkt® dalších 6 ubytovacích či stravovacích zařízení

ŠUMAVA  20. 05. 2011

Na Šumavě přibylo 6 nových provozovatelů ubytovacích či stravovacích zařízení, kteří získali regionální ekoznačku ŠUMAVA – originální produkt®. Celkem užívá na Šumavě značku již 31 subjektů.

img

Mezi oceněnými najdete jak velice luxusní hotely a penziony, tak i turistické chaty a ubytovny. Poprvé se do systému zapojila také dvě ryze stravovací zařízení.

V úterý 10. května 2011 zasedala na Stachách, v Regionální rozvojové agentuře Šumava, certifikační komise pro služby v cestovním ruchu, která opět hodnotila podané žádosti o značku ŠUMAVA originální produkt®. Z 8 podaných žádostí získalo značku 6 žadatelů. Každé z 8 zařízení prošlo složitým certifikačním procesem, včetně pečlivé kontroly na místě. „Komise hodnotila nejen plnění všech certifikačních kritérií, která jsou rozdělena do 3 okruhů – kvalita z pohledu hosta, ekologický provoz a sounáležitost s regionem Šumava či kvalita a úroveň informací prezentovaných provozovateli na internetu, v některých případech doporučila zlepšení právě v této oblasti,“ sdělila Kateřina Vlášková, předsedkyně certifikační komise. Značka podnikatelům přináší nejen společnou propagaci, ale také vyjadřuje jejich sounáležitost a hrdost na svůj region. V současné době již můžete využívat služby 31 prověřených zařízení označených smaltovanou cedulkou s logem ŠUMAVA originální produkt®. Výčet všech oceněných naleznete na www.regionalni-znacky.cz


Nově značku získala tato zařízení:

Šumavský pivovar, s. r. o. - www.sumavskypivovar.cz

Restaurace s minipivovarem, který navazuje na tradici vaření piva ve Vimperku po 43 letech. Vyrábí 3 druhy piva a sezónní speciály, nabízí teplou a studenou kuchyni vč. šumavských specialit, nealkoholických nápojů s důrazem na kvalitu, místí suroviny a dodavatele. Nabízí zdarma prohlídky pivovaru s odborným výkladem. Restaurace s celoročním provozem má kapacitu 49 míst.

Pension – Restaurace Vyhlídka - www.pension-vyhlídka.cz

Rodinný penzion s restaurací, v klidném a romantickém prostředí šumavských lesů, na okraji Národního parku Šumava. Penzion nabízí především staročeskou a šumavskou kuchyni. U penzionu je krásná zahrada, volně přecházející do lesa. Hosté mají k dispozici dětské hřiště, pískoviště, venkovní vyhřívaný bazén, saunu, ohniště, krb, udírnu a terasu s posezením. Kapacita penzionu je 32 lůžek a 6 přistýlek.

Wellnes hotel Marlin - www.wellneshotelmarlin.cz

Rodinný hotel v těsné blízkosti lipenské nádrže, kapacita hotelu je 36 lůžek ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích.  Stylová restaurace s barem a krbem nabízí široký výběr pokrmů české kuchyně, speciality ze zvěřiny a ryb a nově také starošumavské pokrmy. V letních měsících je k dispozici příjemné venkovní posezení. Ubytovaní hosté mohou využívat fitness centrum, solárium, infrasaunu, whirlpool, masáže a venkovní hřiště pro děti.

Hotel Annín – www.hotelannin.cz

Nově postavený čtyřhvězdičkový hotel nabízí 22 pokojů a 4 mezonetové apartmány. Útulné pokoje s výhledem do přírody jsou vybaveny nábytkem z masivu. Hotel je v provozu celoročně a kromě ubytování poskytuje služby wellness, které zahrnují vnitřní bazén, klasickou dřevěnou finskou saunu, tureckou parní lázeň a vířivku. Hotel také nabízí dvě profesionální bowlingové dráhy. Součástí hotelu je stylová restaurace s lokální i mezinárodní kuchyní.

Apartmány Braníčkov – www.branickov.cz

Prostorný areál leží v podhůří Šumavy a skládá se z 3 komfortně zrekonstruovaných stavení na okraji malé obce, 21 km od Klatov. Je obklopený krásnou přírodou, pastvinami a lesy, kde naleznete pohodu a klidnou atmosféru rodinného komplexu pro vaši dovolenou, stranou od rušné civilizace. Areál nabízí mnoho sportovního, ale i relaxačního vyžití, např. bowling, minigolf, billiard, petanque, fitness s infrasaunou, vnitřní bazén se slanou vodou, finskou saunu, whirlpool.

Hospůdka „U Horejšů“ – www.uhorejsu.cz

Nově zrekonstruovaná hospůdka “U Horejšů” nabízí především speciality staré Šumavy.  Přijďte ochutnat zelný sklářský knedlík, nebo zadovskou couračku, ale i mnoho dalších pokrmů pro Šumavu typických. Hospůdka je otevřena celoročně, každý den od 10 do 22 hodin a je nekuřácká. Kuřáci mohou v letních měsících využít posezení na kryté terase, odkud budou mít krásný výhled na šumavské podhůří.

Certifikát byl na další 3 roky prodloužen těmto zařízením:

Hotel Jenišov – www.hoteljenisov.cz
Penzion Horská Kvilda – www.horska.cz
BW Aparthotel Šumava 2000 – www.sumava2000.cz
Turnerova Chata – www.turnerovachata.cz
U Hojdarů – www.uhojdaru.cz
Chata Kvilda – www.kvilda.org
Penzion pod Hůreckým vrchem – www.bikepenzion.cz
Dvorec Nová Hůrka – www.dvorecnovahurka.wz.cz
Penzion Biofarma Slunečná – www.biofarma-slunecna.cz

Kontakt:
Kateřina Vlášková
Regionální koordinátorka
RRA Šumava
384 73 Stachy 422
Tel. 380 120 263

www.regionalni-znacky.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.