V Českosaském Švýcarsku byly oceněny další čtyči regionální produkty

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO  09. 05. 2011

Dne 5. května 2011, se opět zasedala certifikační komise, která posuzuje žádosti o udělení značky ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt® . Komise obdržela celkem pět žádostí, z toho certifikát získali pouze čtyři žadatelé, kteří splnili stanovená certifikační kritéria.

img

Certifikát pro své výrovky obdrží tito producenti:

Varnsdorfské uzeniny s.r.o. pro výrobek: Varnsdorfská klobása - Tepelně opracovaný výrobek s vůní čerstvé uzeniny. Chuť je přiměřeně slaná a kořeněná.

Stanislav Kuba pro produkt: Med - med květový i medovicový

Integrované centrum pro OZP z Horní Poustevny pro Tkané výrobky - Tkaný koberec, tkaná kapsička a tkaná taška

Firma Stefan Oettel z Lohmen ( Německo) za podukt: Ovocné šťávy - Jablečná a hrušková šťáva ze Saského Švýcarska a okolí

Značku uděluje České Švýcarsko o.p.s. na základě rozhodnutí nezávislé Certifikační komise, která je složena ze zástupců regionu. Smyslem regionálního značení je podpora originální produkce místních podnikatelů s vysokým podílem ruční práce a využitím místních surovin. Důležitým hlediskem je také respektování životního prostředí při výrobě.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.