Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získala cukrárna a penzion

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  26. 06. 2012

21.6. 2012 udělila certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® prvním dvěma zařízením poskytujícím stravovací a ubytovací služby.

img

Novou značku nyní ponesou Rodinná cukrárna ve Vlašimi a Pension Konopiště ****.

Certifikační komise KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® se sešla letos již podruhé, aby posoudila žádosti uchazečů o udělení této regionální značky. V prvním kole značení v únoru 2012 byla značka udělena třinácti výrobkům. Nyní k nim přibyly ještě dvě služby.

Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita poskytovaných služeb a ohled na životní prostředí. Stravovací zařízení musí navíc nabízet tradiční pokrmy české kuchyně a využívat potravinářské suroviny z regionu.

„Obě zařízení si značku právem zaslouží,“ říká koordinátorka značky Kateřina Červenková z Českého svazu ochránců přírody Vlašim. „Rodinná cukrárna ve Vlašim svou budovou významně dotváří atmosféru historického Žižkova náměstí a nabízí tradiční české zákusky a deserty vlastní výroby. Pension Konopiště**** prezentuje návštěvníkům tradici rodiny ďEste, historii Konopiště, a ve vlastním muzeu také tradici výroby motockylů JAWA. V obou zařízeních může návštěvník okusit něco specifického z Kraje blanických rytířů a o to nám jde především.“

Další zájemci o udělení značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®, ať už výrobci nebo poskytovatelé služeb, se mohou hlásit do dalšího kola certifikace, které proběhne v březnu příštího roku.

Doplňující informace:
Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® uděluje od začátku roku 2012 Český svaz ochránců přírody Vlašim, člen Asociace regionálních značek, ve spolupráci s Posázavím, o.p.s., Správou CHKO Blaník a dalšími organizacemi.
Značku mohou získat výrobci nebo poskytovatelé služeb z území MAS Posázaví.

Služby v cestovní ruch značí v rámci Asociace regionálních značek již na Šumavě, na Prácheňsku a v Jeseníkách. Do konce tohoto roku by se značení mělo rozběhnout také v Moravském Kravařsku.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.