Festival řemesel ve Strančicích

ZÁPRAŽÍ  18. 09. 2012

V sobotu 6. října 2012 se ve Strančicích v areálu minigolfu uskuteční první ročník akce Festival řemesel a Jablečné slavnosti.

img

Hlavním lákadlem je účast řemeslníků z Finska a Litvy. Celý den budou předvádět své umění a prodávat ručně vyrobené výrobky. Těšit se můžete na karelianské koláče, finský žitný chléb, výrobky z žíní, tkaní, řezbáře, klenotníka, svíčkárnu nebo jircháře.

Jedná se o akci volně navazující na loňskou Anenskou pouť s řemeslným jarmarkem a Jablečné slavnosti organizované MC Lodičkou. Letos došlo ke zvětšení akce i programu a především k zajištění zahraničních řemeslníků. Zastoupeni budou samozřejmě také čeští řemeslníci, především to budou čerství držitelé regionální značky Zápraží a další řemeslníci z okolí.

Těšit se můžete na kováře, hrnčíře, výrobce textilních výrobků, košíkářku, šperkařky apod... Celý den budou probíhat na stáncích workshopy určené především dětem, kde se budete moci seznámit s jednotlivými řemesly a třeba si i něco zkusit vyrobit. Zakoupit můžete také bylinky a čaje, jablečný mošt, med, perníčky, drobné hračky a další.

Po celý den bude připraven také na bohatý doprovodný program.
Od 9:30 hod. proběhne drakiáda na poli mezi Strančicemi a Všestarami nedaleko areálu minigolfu. Od 12 do 13 hod. se budou přijímat do soutěže jablečné moučníky, štrúdly a jiné dobroty. Účastnit se můžete i vy, stačí v uvedený čas přinést vlastnoručně upečenou jablečný jablečný moučník, nejlépe rozkrájený na 20-30 kousků. Vítěz bude stylově odměněn.
Samozřejmostí je celodenní ochutnávka jablečných odrůd, jablečná kreativní dílnička a rozšířený prodej jablek v sadech ve Všechromech a Oticích.

Děti se mohou těšit také na historický kolotoč a střelnici a dvě loutkové pohádky, po celý den je připraven i bohatý hudební program.

Plakát ke stažení

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.