Moravské Kravařsko ocenilo masné speciality i textilní výrobky

MORAVSKÉ KRAVAŘSKO  24. 10. 2012

V Bartošovicích proběhlo včera další zasedání certifikační komise pro místní výrobky. O značku "MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®" se ucházeli dva producenti, jeden z nich dokonce na čtyři své produkty.

img

Certifikační komise udělila regionální značku dekoračním a užitkovým předmětům vyráběných Lenkou Dostálovou z Petřvaldu. Tyto předměty jsou vyráběné tradiční historickou technikou, při které se řezají, skládají a sešívají kousky barevně sladěných látek do různých vzorů.  Dalším výrobcem z Petřvaldu, který si zažádal o značku "MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®" je firma MORAVAN – masná výroba s. r. o. , která podala hned čtyři žádosti a všechny prošly certifikační komisí úspěšně.

 

Přehled nově oceněných produktů:

  • Dekorační a užitkové předměty vyrobené technikou patchworku - Lenka Dostálová
  • Vyzrálé hovězí maso z Moravanu (hovězí maso z jatečního býka masného plemene) - MORAVAN – masná výroba s. r. o.
  • Selské škvarky z Moravanu (tradiční zabíjačková pochoutka) - MORAVAN – masná výroba s. r. o.
  • Uzené speciality z Moravanu (Fojtská klobása, Gurmánský bok, uzené maso, Farmářská šunka a Petřvaldská koule) - MORAVAN – masná výroba s. r. o.
  • Pečené výrobky z Moravanu (pečené sele, plněné pečené sele,pečenou kýtu a pečené koleno) - MORAVAN – masná výroba s. r. o.

Značka "MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®" garantuje zejména místní původ výrobku a vazbu na Moravské Kravařsko, ale také jeho kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí.

To vše ocení jak turisté, kteří si chtějí pořídit pravý a kvalitní suvenýr z Moravského Kravařska, tak místní obyvatelé, kteří chtějí nákupem podpořit „svého” místního výrobce.

 

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.