Další výrobky získaly značku „MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

MORAVSKÁ BRÁNA  25. 10. 2012

V úterý 23.10.2012 zasedala již podruhé certifikační komise, aby posoudila žádosti o udělení značky MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®. Tentokrát značku získaly uzenářské a masné výrobky, pečivo a výrobky ze dřeva.

img

Značení je určeno jak návštěvníkům našeho regionu, kterým dovoluje objevovat region a užívat si jeho atmosféru novým netradičním způsobem, tak i místním obyvatelům, kteří mohou nákupem značených výrobků podporovat „své” místní výrobce.

Značku pro výrobky a produkty, kterou uděluje Hranická rozvojová agentura, z.s. v oblasti Hranicka a Lipenska, získaly v podzimním kole certifikace tyto skupiny produktů:

  • Uměleckořemeslné výrobky ze dřeva - Sochařský ateliér DŘEVOTVOR Ústí
  • Wellartův chléb a další pečivo - WELLART, v.o.s. Hranice
  • Uzenářské a masné výrobky z Malhotic - Řeznictví a uzenářství Oldřich Kubeša

 

V sochařském ateliéru DŘEVOTVOR Ústí, kde se zabývají především výrobou dřevěných plastik a figur, využívají materiál z místních zdrojů, k jehož opracování používají tradiční metody. Ke každému objektu přistupují individuálně dle požadavků zákazníka, takže každý jejich produkt je naprostý originál.

Mezi výrobky společnosti WELLART najdeme hranický pšeničnožitný či vícezrnný chléb , škvarkový pagáč i solené nebo sezamové špalíčky. Chléb i ostatní pečivo je vyráběno tradicemi ověřenou technologií z převážné většiny ruční prací.

Certifikační komise hodnotila i výrobky z Řeznictví a uzenářství Oldřich Kubeša z Malhotic, pochutnala si třeba na klobáskách uzených na dřevě.

Značení regionální značkou MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt® je podorováno Olomouckým krajem.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.