ŽELEZNOHORKÝ REGION MŮŽETE POZNAT I OCHUTNAT PROSTŘEDNICTVÍM VÝROBKŮ SE ZNAČKOU - ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®!

ŽELEZNÉ HORY  30. 10. 2012

Po mnohaletém zvažování různých druhů a systémů podpory místních produktů se Železnohorský region stal v r. 2011 členem Asociace regionálních značek působící na celém území České republiky. Zapojil se po bok dalších 20 regionů, které již své produkty a výrobky úspěšně propagují a zajišťují jim tak zasloužený odbyt. Od r.2012 se certifikovaní výrobci staly nedílnou součástí celkové propagace a marketingu Železnohorského regionu.

img

Během r. 2012 bylo postupně certifikováno 25 regionálních výrobků a produktů, které smějí užívat registrované označení ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®. Jedná se o pestrou skladbu základních plodin (brambory, med, hovězí maso, ovoce), produktů a výrobků z přírodních surovin (medovina, mléčné výrobky, pivo, těstoviny, koláče, pečená žebra,  kovářské, dřevořezbářské a keramické výrobky) či výrobků s motivem či vztahem k regionu (pletené výrobky z proutí a pedigu, paličkovaná krajka, ekologické přípravky, malba na hedvábí, turistický web, krajkovaná kresba, pracovní oděvy).

Certifikace výrobců přinesla velmi pozitivní jev – přirozené propojení místních řemeslných výrobků a místní produkce, které vyústilo ve vytvoření kompletních místních specialit. Certifikované výrobky se prezentovaly již na mnoha významných akcích v regionu (Dny Železnohorského regionu, Tradice Železnohorského regionu, Lughnasad, Babí léto na Železných horách, Svatováclavské slavnosti na Mladotickém mlýně, Země živitelka v Českých Budějovicích…). Staly se např. součástí darů pro výherce v soutěži Vesnice roku, kterou spolupořádá Pardubický kraj. V r. 2012 vznikla ucelená řada propagačních materiálů, která výhradně podporuje místní výrobce. Materiály budou vydávány s každoroční aktualizací. Nad rámec byla nabídka místní produkce zahrnuta do veškerých ostatních materiálů a akcí Železnohorského regionu. V rámci zvýšení odbytu místních výrobků bude v r. 2013 probíhat putovní výstava regionálních výrobků po regionu a bude vytvořen materiál o producentech, které můžete navštívit přímo v jejich areálech. V rámci zvýšení odbytových míst byla např. vytvořena volně přístupná prodejní a výstavní galerie v rámci prostor informačního centra v Heřmanově Městci. Další prodejní prostory se připravují.

CHCETE SE I VY STÁT NOSITELI ZNAČKY ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®?

Veškeré podrobné informace na www.regionalni-znacky.cz/zelezne-hory  

Certifikace vám přinese: zveřejnění v každoročních novinách Doma v Železných horách, vytvoření katalogového listu, umístění informace na celorepublikovém výše uvedeném webu a na webu ŽR, výhodné zajištění visaček a samolepek pro označení produktu, možnost prezentace a prodeje produktů v prostorách informačních center a na akcích pořádaných partnery či samotným ŽR, možnost zveřejnění ve veškerých materiálech ŽR, možnost zapojení se do aktivit ŽR, navázání komunikace a spolupráce s dalšími výrobci nejen v ŽR, možnost prezentace a spolupráce s regionálními výrobci v rámci ČR, aj.

do 5.2.2013 

předání přihlášky a výrobku koordinátorovi – MAS ŽR (infocentrum Heřmanův Městec, nám.Míru 288,  tel.: 469625147, e-mail: infocentrum@mesto-hm.cz )

26.2.2013            

zasedání certifikační komise – přidělení certifikátů vybraným produktům a výrobkům

Náklady na certifikaci:    

certifikát  pro 1 výrobek či skupinu výrobků na 2 roky                            2000,-Kč

certifikát na další dvouleté období                                                       1000,-Kč

roční organizační poplatek pro 1 výrobek či skupinu výrobků                   1000,-Kč

Přidělení certifikátu a označení výrobku v systému regionálního značení v rámci regionu i celé ČR jednoznačně přispívá ke zviditelnění výrobce, zvýšení odbytu, a tím zlepšení jeho ekonomické stability. V oblasti cestovního ruchu na území České republiky se regionální značení stává vyhledávaným artiklem pro návštěvníky vedle turistických známek a dalších celorepublikových systémů.

Veškeré aktuální informace o dění v Železnohorském regionu najdete na novém webu www.zeleznohorsky-region.cz. 

                                                                                                       Kateřina Korejtková, manažerka Železnohorského regionu

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.