Nové výrobky se značkou "MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®"

MORAVSKÝ KRAS  04. 12. 2012

Značkou z Moravského krasu se nově mohou pochlubit ručně tkané koberce z ovčí vlny i malované obrazy.

img

Značku "MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®" mohli výrobci z našeho území získat ve čtvrtek 29. listopadu, kdy zasedala certifikační komise. Ve většině případů se jednalo o prodloužení již stávajících certifikátů a možnosti užívat tuto značku i nadále. Naše řady však rozšířily i dva nové produkty.

Účast na certifikační komisi nebyla pro producenty povinná. Někteří se jí zúčastnili, jiní poslali alespoň ukázku své tvorby. Prodloužení certifikátů byla jen formalita. Nikdo nezměnil technologii postupu, ani se výrobky jinak neodchýlily od zasedání komise před dvěma lety, proto byla značka opětovně udělena všem výrobkům.

Setkání se zúčastnila i jedna z nových majitelek regionální značky, paní Zdeňka Zábojová s manželem, kteří obohatí produkty Moravského krasu o ručně tkané koberce z ovčí vlny. „Základem našich výrobků jsou přírodní materiály vlna a bavlna, jejichž zpracování i dokončovací fáze jsou čistě na přírodní bázi,“ řekla paní Zábojová.

Certifikační komise udělila značku i paní Heleně Vodičkové, s uměleckým jménem Kešeová, na skupinu produktů obrazy. Umělkyně se nemohla dostavit, potěšila nás ale ukázkami maleb zejména s tématikou Moravského krasu.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.