BROUMOVSKO regionální produkt® přivítal nové výrobce a poprvé prodlužoval stávající certifikáty

BROUMOVSKO  02. 08. 2013

Certifikační komise regionálních produktů BROUMOVSKA udělila na svém čtvrtém zasedání čtyři nové certifikáty a poprvé v historii fungování projektu prodlužovala prvním držitelům značky platnost jejich získaných certifikátů.

img

Nově certifikované produkty:

  • AQUAFLAM – teplovodní krbové vložky a kamna (HS FLAMINGO)
  • KRBOVÁ KAMNA HS FLAMINGO
  • RAZÍTKA paní Noskové z Teplic nad Metují
  • DEKORAČNÍ DOPLŇKY paní Lýdie Birkeové-Mrázové z Hronova

 

„Regionální značka je výrobcům udělována na dva roky a poté musí, tedy pokud má zájem, výrobce požádat o prodloužení platnosti certifikátu. Kontroluje se dodržení kvality produktů a jejich značení“, sdělila regionální koordinátorka Markéta Hanušová. Značku prodloužila komise včelím produktům ekofarmy Vlkových z Vernéřovic, ovčím sýrům z farmy Moniky a Vladimíra Menčíkových, výrobkům z ovčího rouna paní Ines Šťovíčkové a také vlněným výrobkům a výrobkům z vrbového proutí rodiny Tůmových.

„Mám radost, že o regionální značku projevila zájem opět větší firma působící v našem regionu HS Flamingo. Zapojení s sebou přinese větší možnost propagace všech regionálních produktů, s tím spojenou podporu menších výrobců a celého regionu Broumovska“, dodala Markéta Hanušová.

V regionu Broumovska (hranice chráněné krajinné oblasti Broumovsko) bylo zavedeno regionální značení výrobků Broumovska v roce 2011. V prvním roce projektu udělila certifikační komise celkem 16 certifikátů značky Broumovsko regionální produkt® pro rozmanité výrobky v čele s pramenitou vodou Toma Natura. Mezi produkty nechybí pečivo z Kvíčerovské pekárny, fotografie z regionu Jana Záliše nebo krásné dekorace a předměty ze železného drátu paní Kateřiny Smutné.

Veškeré informace o projektu regionálního značení nejen BROUMOVSKA naleznete na internetových stránkách projektu www.regionalni-znacky.cz/broumovsko.

 

Markéta Hanušová
Regionální koordinátor značení

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.