Veletrh produktů typických pro kraj Vysočina

VYSOČINA  06. 05. 2010

Díky prvnímu ročníku Veletrhu produktů typických po kraj Vysočina, konaného v rámci Evropského týdne malých a středních podniků 2010, měla široká veřejnost jedinečnou možnost poznat celou škálu produktů, jež jsou v kraji Vysočina vyráběné a do jisté míry také pro tento region typické.

Veletrh produktů typických pro kraj Vysočina, který byl realizovaný v rámci projektu  „Vysočina 21“ podpořeného z revolvingového fondu MŽP, se uskutečnil dne 6. května 2010 v Domě kultury a odborů  v Jihlavě. Partnery této akce byly Ekologická agentura Zera, Agrovenkov, Hospodářská komora a Český rozhlas Region, kterýžto na veletrhu prezentoval akci s názvem „Najdi si svého farmáře“.

Během veletrhu byl pro veřejnost připraven také doprovodný program, jehož zpestřením byla zkouška dojení na dojícím trenažéru a soutěže pro děti. Dojení si vyzkoušelo mnoho účastníků včetně radní Marie Kružíkové, radního Martina Hyského, náměstka hejtmana Vladimíra Novotného a v neposlední řadě poslance Petra Zgarby.

Mezi čtyřiceti osmi vystavovateli bylo zastoupeno například regionální uzenářství, pivovarnictví, pekařství, mlékárenská výroba, čokoládové speciality, dřevařství, košíkářství, šperkařství, keramika, pěstitelství, výroba skla nebo výroba pleteného oblečení. Více jak čtvrtina vystavovatelů prezentovala své výrobky s regionální značkou VYSOČINA regionální produkt®.

Návštěvníci veletrhu tak mohli na vlastní oči shlédnout výrobu některých produktů, smlsnout si na různých pochoutkách a v neposlední řadě si zakoupit výrobky, které je nejvíce zaujaly. Vstup na veletrh byl zdarma a přišlo se podívat a nakoupit téměř 2000 lidí, z toho asi 8 škol.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.