Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získalo dalších pět produktů

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  27. 03. 2015

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® pěti dalším výrobkům. Tuto značku nyní ponesou modely letadel, publikace, med a medovina, jehněčí maso a uzeniny.

img

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  pěti dalším výrobkům. Tuto značku nyní ponesou modely letadel, publikace, med a medovina, jehněčí maso a uzeniny.

 

Značka KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  zahájila čtvrtý rok své existence udělením dalších pěti certifikátů. Po březnové certifikační komisi nese značku již 24 výrobků a 5 služeb. Pětici čerstvých certifikátů si odnáší tyto výrobky:

 

  • Petr Mareš – Classic models, Benešov - Stavebnice historických modelů letadel
  • Mgr. Jaroslava Pospíšilová - Nakladatelství Sedmikráska, Zvěstov – Knihy a hry z Podblanicka
  • MVDr. Josef Holejšovský Ph.D, Vracovice - Med a medovina Blanických rytířů
  • Christopher Robertson, Farma Hrzín - Hrzínské jehněčí
  • Jiří Heřman, Hradové Střímelice – Střímelická uzenina

 

Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho výrobek nebo zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita a ohled na životní prostředí.

„Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  by měly dostávat takové výrobky a služby, na které jsme v regionu hrdí, a které můžete směle doporučit přátelům, když k vám přijedou na návštěvu. V tomto kole certifikace se sešly samé kvalitní produkty, takže jsme mohli značku udělit všem přihlášeným,“ řekla koordinátorka značky Kateřina Červenková.

 

Další zájemci o udělení značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®, ať už výrobci nebo poskytovatelé ubytovacích či stravovacích služeb, se mohou hlásit do dalšího kola certifikace do konce září tohoto roku.

 

 

Doplňující informace:

Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® uděluje od začátku roku 2012 Český svaz ochránců přírody Vlašim, člen Asociace regionálních značek ve spolupráci s Posázavím, o.p.s., Správou CHKO Blaník a dalšími organizacemi.

Značku mohou získat výrobci nebo poskytovatelé služeb z území místních akčních skupin  Posázaví a Blaník.

Další informace včetně přehledu všech certifikovaných produktů lze získat zde: https://www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru/

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.