Regionální značku Zápraží originální produkt získali další místní výrobci. Pojďte se podívat kteří.

ZÁPRAŽÍ  10. 04. 2015

Ve středu 8. dubna 2015 zasedala certifikační komise značky oblasti za Prahou – Zápraží originální produkt®, aby posoudila došlé žádosti lokálních výrobců. Ti usilovali o možnost zařadit se po bok dalších regionálních výrobců, kteří jsou v ČR od roku 2005 oceňovány značkami sdružené pod Asociaci regionálních značek.

img

Již ve 26 oblastech naší republiky mohou získat ocenění a větší prestiž svých výrobků místní výrobci a producenti. Výrobky označované regionálními značkami garantují jejich původ s vazbou na region, jedinečnost a kvalitu, šetrnost vůči životnímu prostředí a další specifika.

„Místní originální produkty bývají vyráběny tradiční technologií a často ručně a z místních surovin,“ říká ředitelka Místní akční skupiny Říčansko Pavlína Filková. Je to právě MAS Říčansko, která je koordinátorem regionální značky Zápraží originální produkt®, jejíž území je na Říčansku a Dolnobřežansku.

Štrúdly z Mnichovic
Obdiv komise získaly domácí štrúdly, které jsou vyráběny v Mnichovicích. Zdejší Ráj štrúdlů se může pochlubit již 18 druhy - sladkých i slaných. Paleta výběru by se měla ještě rozrůst a rovněž je do budoucna počítáno i s bezlepkovou variantou. Přestože, výroba štrúdlů v městečku v kraji kocoura Mikeše začala relativně nedávno, už nyní si ručně vyráběné moučníky našly cestu k řadě spokojených zákazníků.

Šperky se skla a cínu
Ve Vraném nad Vltavou v ateliéru paní Andělové vznikají originální šperky. Tradičními technologiemi, ve kterých se potkává hned několik šperkařských technik vznikají vskutku poklady. „Vážím si ruční práce, a proto ráda vyrábím šperky ručně od začátku do konce bez použití kupovaných korálků či bižuterních komponentů,“ doplnila během usilování o certifikát paní Andělová.
Při své tvorbě se nechává inspirovat a vést hlavně přírodou. V její nabídce se objevují přírodní motivy jako jsou ptáčci, květiny, stromy či lesní plody. Přírodniny najdeme také v samotných výrobcích.

Prodloužení certifikátu i dalším 6 výrobcům
Dalším šesti výrobcům již končila platnost certifikátu a výrobci proto po dvou letech předstoupili před komisi, která zkoumala, zda se kvalita jejich výrobků nezměnila či se neustále zlepšuje.
Do klání se zapojili a prodloužení certifikátu si obhájily následující výrobky: Ovocné pochoutky od paní Bečanové, Kunické šperky a dekorace od paní Podskalníkové, Levandulové panenky od paní Eismanové, Drátované výrobky a ozdoby od pana Dunaje, Posvícenské koláče a turistické rohlíky z pekařství Frydrych a Velkopopovický Kozel Černý z pivovaru ve Velkých Popovicích.

Další certifikované výrobky z pohádkového kraje za Prahou naleznete zde.
A pokud víte o nějakém místním výrobci, jenž by si zasloužil ocenění, určitě si informaci nenechávejte pro sebe.
Kontaktujte koordinátora regionální značky Zápraží originální produkt Místní akční skupinu Říčansko.   

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.