Značku Výrobek OK® získalo letos 18 výrobků

HANÁ  05. 06. 2015

Ocenění „Výrobek Olomouckého kraje“ s právem označení „Výrobek OK ®“ uděluje Agrární komora Olomouckého kraje od roku 2005, tradičně pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. V letošním roce získává toto ocenění 18 výrobků, celkem se značkou pyšní již 138 výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

img

V pátek 29. května zasedala osmičlenná odborná hodnotitelská komise pod vedením ředitele inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Olomouci RNDr. Jindřicha Smičky, aby vyhodnotila ty nejlepší potravinářské a zemědělské výrobky. Soutěžilo se celkem v osmi kategoriích – masné výrobky, sýry včetně tvarohu, mléčné výrobky ostatní, pekařské výrobky včetně těstovin, cukrářské výrobky včetně cukrovinek, alkoholické a nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě a ostatní. Hodnotitelská komise měla nelehký úkol vybrat z nich ty nejlepší. Hodnotí se obal, označení, vzhled, chuť, kvalita a složení výrobků, důležitá je také originalita a vysoký podíl ruční práce. Výrobek musí být vyroben v Olomouckém kraji. Vítězné produkty získávají logo, které mohou používat na svých obalech. Tvoří je kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku a rok, v němž byl výrobek oceněn. „Žluto-zelený trojúhelník znázorňuje přechod úrodné Hané do jesenického pohoří, postupně tmavnoucí modrý představuje Moravu, která stéká z Jeseníků a mění se v mohutnou řeku.

Zájem o značku dokazuje počet přihlášených výrobků. Jen letos se jich do soutěže přihlásilo rekordních 105.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 2. října na výstavišti Flora Olomouc, při příležitosti podzimní výstavy Flora a festivalu gastronomie a nápojů OLIMA. Vítězné výrobky zde budou moci návštěvníci také zdarma ochutnat a některé i zakoupit přímo ve stáncích u výrobců. S nálepkou na obalech svých výrobků se však mohou výrobci pochlubit již nyní.

Za Agrární komoru Olomouckého kraje

Ing. Pavel Stonawský

tel.: 732 812 260, e-mail: pavel.stonawsky@gmail.com

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.