Minipivovaru Kolštejn uvařil pivo v anglickém stylu

JESENÍKY  23. 07. 2015

Jedinou tisícilitrovou várku svrchně kvašeného polotmavého piva Bitter uvařil pro letní sezónu 2015 Minipivovar Kolštejn v Branné. Netradiční mok dostupný obvykle v anglických pubech je nyní k dispozici v Jeseníkách. Produkty zdejší varny nesou značku JESENÍKY originální produkt®.

img

„Nový sládek je svou aktivitou vítaným členem našeho týmu,“ uvedl ředitel Relax centra Kolštejn Tomáš Drápal. Nový sládek již obohatil zdejší výčep o typicky německá piva i o mok s anglickým řízem.  Stálicemi zůstávají české ležáky.

Navíc se sladila i zdejší kuchyně s pivovarem. „Od dubna do prosince tak mohou návštěvníci ochutnat speciální variace chuťových kombinací specialit šéfkuchaře a sládka. Na jaře se podařilo na Kolštejně rovněž certifikovat originální jesenický zážitek Kolštejnský pivní znalec pod značkou JESENÍKY originální produkt ®, v jehož rámci probíhá řízená degustace zdejších výrobků,“ dodal Drápal.

Po absolvování prohlídky minipivovaru a degustaci získá návštěvník i knihu Historie pivovarnictví v Kolštejně – Branné, která vyšla letos v červnu u příležitosti 690 let tradice pivovarnictví ve zdejší obci.

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.