Regionální značky na Mukařovské pouti

ZÁPRAŽÍ  12. 08. 2015

Srdečně zveme na tradiční pouť v Mukařově, která proběhne v sobotu 15. a v neděli 16. srpna 2015. Těšit se můžete na jarmark s výrobky ze Zápraží a Polabí – keramiku, košíky, textilní výrobky, šperky a také třeba zeleninu a bylinky.

img

V sobotu si navíc vyrobíte vlastní korálkový šperk s Darí Fejtkovou a v neděli namalujete keramický hrnek nebo ozdobu s Danou Daňkovou z Dílny Bludička.

V neděli pak za námi přijedou Múzy, které pomáhají dětem, hlavně těm z dětských domovů, ale zaujmout a pobavit dokážou určitě i ty, které přijdou na naši pouť.

Smysl pro rytmus si vyzkoušíte v bubenické dílně pod vedením Marwana Alsolaimana, kouzelnické triky vám nejen předvede, ale možná i poodhalí Paul Merild a svou fantazii vám na obličej přenes bodypainter Bob Hochmann. A pro ty, které zajímá spíš pohyb bude připravené balancování s woodkopfovými prkny nebo na chůdách.

A to ještě není všechno, podobně jako vloni bude už od pondělí 10. 8. na návsi nainstalovaná putovní kolekce výstavy Má vlast cestami proměn, kde má Mukařov i letos svého zástupce - proměnu kruhového objezdu na Budech.

Přidejte se k akci také na facebooku!

 

pout2015_cela.jpg

 

ZÁPRAŽÍ originální produkt®

Kraj pohádkového venkova i zachovalé přírody jihovýchodně za Prahou. Ráj koní, dobrého piva a tradiční gastronomie překvapí bohatstvím přírodních krás i lidových řemesel a zvyků. Rodný kraj Josefa Lady, kraj malebných vesniček, rybníků a říček, kraj polních remízků i svěžích Voděradských bučin. To je Zápraží, plné pohody a vůně domova.

POLABÍ regionální produkt®

Úrodné Polabí. Kraj zlatých klasů, bohatý mlékem a strdím, který vybral praotec Čech pro svůj lid. Obce a města jsou tu přívětivá, lidé šikovní a pracovití. Polabí nabízí celou škálu výrobků, které se zde rodí, dospívají, ale nestárnou.

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.