Keramika v hlavní roli

GÓROLSKO SWOBODA  21. 06. 2017

Ve dnech 8-.9. června se zástupci Mikroregionu Górolsko Swoboda zúčastnili workshopů zaměřených na ochranu nehmotného kulturního dědictví opolského regionu. Akce, která se konala v městském parku v Leśnicy, se uskutečnila v rámci projektu z fondu mikroprojektů v Euroregionu Praděd, Program INTERREG V-A Česká republika – Polsko.

img

Tento jednoletý projekt realizuje Místní Skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Jablunkově spolu s partnerem - Místní Akční Skupinou "Stowarzyszenie Kraina św. Anny" z Krapkowic. Červnové workshopy byly zaměřeny na ochranu nehmotného kulturního dědictví. Spolu s místními lidovými umělci, lídry a projektanty se hledaly způsoby popularizace malování na porcelán u mladých a také způsoby na vytváření, prodej a propagaci keramických výrobků. Základnou pro zpracování a hlavním motivem workshopů bylo zdobení keramiky a přenesení tradičního vzoru na jiné produkty a služby každodenního užitku. Workshopy a přednášky, kterých se zúčastnilo třicet osob, vedli skvělí lidoví umělci a projektanti: Agnieszka Pyka-Goldner, dr Bożena Sacharczuk, Iwona Piaskowska, Lubomira Trojan i Ewa Gołębiewska. Mikroregion Górolsko Swoboda reprezentovali: Ivona Janštová a Leszek Richter, který vystoupil s prezentací nt. „Osvědčené postupy – zachování nemateriálního kulturního dědictví na polsko-českém pohraničí”. Další workshopy se budou konat v rámci letošního 70. MFS „Gorolski Święto”.

Honorární patronát nad akcí převzal maršálek Opolského vojvodství, Andrzej Buła a Narodowy Instytut Dziedzictwa. Partnerem v realizaci akce byla Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, Dobroteka a Zamek Cieszyn. Mediálními partnery byly: TVP Opole, Radio Opole a Tygodnik Strzelec Opolski.

 

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.