Prezentace tématu regionální značky žákům základní školy

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO  27. 06. 2017

Koordinátorka regionální značky Českosaské Švýcarsko - Lenka Stiborová - představila 13.6. téma regionálního značení dětem ze základní školy v Krásné Lípě.

img

V rámci akce "Den činu", který se konal 13.6. na krásnolipské základní škole, jsem dostala příležitost představit téma regionálního značení žákům zdejší školy. 

V průběhu dopoledne se u mého "regionálního" stánku vystřídali žáci napříč všemi ročníky. Dokonce i děti z místní mateřské školy se přišly podívat. 

Ne úplně typická cílová skupina byla zajímavou výzvou. Pro prezentaci tématu jsem využila regionální výrobky, které nabízíme v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě a které si děti mohly osahat, ovonět, vyzkoušet. 

Důležitou roli při prezentaci hrálo logo naší značky. Cílem bylo dostat dětem do podvědomí právě symbol regionální značky a spojit ho s myšlenkou / příběhem regionálního značení.

Úspěch zejména u starších žáků měla vytvořená hra, při které děti doplňovaly jednotlivé symboly regionálních značek z celé České republiky k regionům na společné mapě Asociace regionálních značek. Seznámily se tak i s dalšími existujícími značkami v republice, ale zároveň procvičily zeměpis a znalost regionů ČR :-)

 

Koordinátorka regionální značky Českosaské Švýcarsko

Lenka Stiborová

Autor: Lenka Stiborová

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.