V Jeseníkách je už 18 produktů oceněných regionální značkou

JESENÍKY  12. 12. 2010

Regionální značku JESENÍKY originální produkt® získalo dalších dvanáct výrobků nebo skupin produktů, které splňují podmínky původu, kvality, šetrnosti k životnímu prostředí a jedinečnosti ve vtahu k Jeseníkům. Celkem tak bylo za půl roku existence značky uděleno 18 certifikátů.

Na druhém zasedání certifikační komise, které se konalo dne 30.11.2010, bylo rozhodnuto o udělení regionální značky JESENÍKY originální produkt® těmto výrobkům:

Tkané koberce od sdružení Zahrada 2000 o.s. - Koberce jsou vyráběny z odstřižků látek a obnošených oděvů, které se plátnovou vazbou zatkávají do osnovy.

Drátované výrobkyod Miloše Gajdy - Ručně vyráběné dekorační předměty (např. ryby, brouci, šneci, pavouci, andílci, hvězdy, zvonky) či drobné šperky (náušnice, náhrdelníky, náramky, prstýnky).

Svíčky z parafínu od Miloše Gajdy - Odlévané či motané parafínové svíčky mají velmi zajímavý a ojedinělý vzhled.

Publikace s regionální tematikou Jeseníků od Pavla Ševčíka – Knihy seznamují širokou veřejnost s historií regionu, významnými osobnostmi regionu, turistickými zajímavostmi a literaturou místních autorů.

Loučenské pivo Václav od Františka Halaxy - Pivo je vyráběné z kvalitních surovin tradičním způsobem s velkým podílem ruční práce.

Oplatky od společnosti UNITA, spol. s r. o. - Mazané nebo spékané lázeňské oplatky a trojhránky s nejrůznějšími příchutěmi (oříškové, kakaové, vanilkové, skořicové, kokosové, sezamové) jsou prodávány v obalech s vazbou k regionu.

Sýry od Zemědělského družstva Jeseník - Sýry jsou vyráběny z místního ovčího, kozího či kravského mléka

Kravské mléko od Zemědělského družstva Jeseník

Dřevěné sochy od Jaroslava Pecháčka - Dřevěné sochy jsou vyráběny pouze motorovou řetězovou pilou bez zásahu jakéhokoliv jiného nástroje.

Čerstvé ovčí a kravské sýry - Sýry jsou vyráběny ručně bez použití přídavných látek dle tradičních postupů. Suroviny jsou získávány z vlastního chovu ovcí a krav.

Textilní výrobky ručně barvené přírodními barvivy od firmy Batika Bellis - Barviva jsou získávána z rostlin vyskytujících se na území Jeseníků. Pro celkový estetický dojem jsou výrobky dozdobeny jednoduchými motivy technikou ručního potisku, tupování nebo kresby.

Dekorativní perníčky z Branné od Jitky Korytarové - Perníčky jsou pečeny dle tradičních receptů našich babiček s přídavkem domácího medu. Jedná se o ruční výrobu.

Značku JESENÍKY originální produkt® uděluje MAS Horní Pomoraví o. p. s., na kterou se mohou další řemeslníci a producenti z tohoto regionu obracet s žádostmi o udělení značky.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.