Dva skvělé zážitky v jednom dni! Mezinárodní výstup na vrchol Králického Sněžníku a Jeseníky divadelní!

JESENÍKY  30. 08. 2019

Turistická akce spojená s divadelním představením, které připomene nejzajímavější osobnosti z historie regionu se chystá na první zářijovou sobotu. Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a pochod k prameni nejdelší moravské řeky zpestří letos představení zážitkového uskupení Jeseníky divadelní. Herci turistům zprostředkují momenty ze života propagátora lyžování v Jeseníkách, Oskara Gutwinského. 

img

 

V sobotu 7. září se ve Starém Městě na Šumpersku koná oblíbená turistická akce, která je certifikovaným zážitkem JESENÍKY originální produkt, Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a Pochod k prameni Moravy. Letos je o to významnější, že se koná již 10. ročník Výstupu a 30. ročník Pochodu k prameni Moravy. 

Celá akce je navštěvovaná turisty nejen z České republiky, ale i z Polska a dalších zemí. Výstup zpříjemňuje všeobecná dobrá nálada, výborné občerstvení, soutěž pro děti a letos proběhne v rámci významného jubilea i divadelní představení v podání dalšího jedinečného jesenického zážitku Jeseníky divadelní. „Pracuji se skutečnými fakty, propojuji události z osobního života manželů Gutwinských s fungováním dnes už neexistující chaty na Sněžníku a počátky lyžování,“ přiblížila Barbora Hubíková z Jeseníky divadelní. 

Nesmírně zajímavou osobnost Oskara Gutwinského a jeho ženu doplní ještě výtvarnice Amei Halleger, která je autorkou ikonické sošky Slona na Králickém Sněžníku. Účastníci letošního výstupu na třetí nejvyšší vrchol Moravy se více dozví o tom, jaký byl před sto lety kulturní a společenský život na Sněžníku.

Oskar Gutwinski vyměnil titul a nabídku být osobním zubařem knížete Lichtenštejna za právo vstupovat do míst v knížecích lesích, kam se běžně nemohlo. Měl vášeň pro hory, věnoval se botanice, cestoval i s rodinou po horách a přespávali na loveckých chatách. 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.