Značka MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt má nového koordinátora

MORAVSKÁ BRÁNA  27. 01. 2020

MAS Hranicko tímo oznamuje, že provozně od 1.1.2020, oficiálně pak od 19.3.2020 (po přijetí členem Asociace regionálních značek) přebírá od Hranické rozvojové agentury koordinaci značky MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®. Ke změně dochází po vzájemné dohodě obou organizací stvrzené usnesením Valné hromady MAS Hranicko z 17.9.2019 a správní rady Hranické rozvojové agentury z 23.10.2019.

img

Je jistě vhodné na tomto místě hluboce poděkovat zaměstnankyním HRA Olze Vilímkové a Michaele Škrobánkové za jejich práci ve prospěch značky a místní produkce. I přesto, že jsme byli donedávna nejmenší značkou v celé ČR, jsme se díky nim rozhodně mezi ostatními značkami neztratili!

MAS Hranicko se tak zařadí po bok početného zástupu dalších MAS, které koordinují značky z rodiny ARZ na svých územích. Pro MAS Hranicko se jedná o záležitost známou a blízkou, stáli jsme u zrodu značky v roce 2012, s mnohými držiteli jsme v úzkém kontaktu, dění kolem značky pravidelně sledujeme.

Pevně doufáme, že ve spolupráci s držiteli a dalšími aktéry dokážeme značku dále rozvíjet a přinést nové nápady a impulsy na její další rozvoj. Především se budeme snažit pro rozvoj značení a místní produkce využít téměř 1 mil. Kč, které máme rezervovány pro projekty spolupráce MAS, kdy můžeme ve spolupráci s jinou MAS realizovat projekt na investice i propagační akce v oblasti značení. Rádi bychom se také zaměřili na větší propojení místní produkce s restauracemi a školními jídelnami v regionu. K tomu by mohl posloužit stále populárnější formát nějakého gastrofestivalu, jehož tradici bychom v Hranicích rádi zavedli.

Na konci ledna proběhne úvodní setkání MAS s držiteli značky, v běhu je takédotazníkové šetření, které by mělo ukázat spokojenost držitelů a naznačit budoucí směrování značky.

V roce 2019 se možnost získání značky MB rozšířila také o území MAS Podhostýnska, kde máme prozatím jediného držitele, takže se chceme v příštím roce soustředit i na propagaci značky mezi obyvateli a výrobci i v tomto sousedním regionu.

Těšíme se na spolupráci, v případě jakýchkoliv dotazů a námětů se již nyní neváhejte obrátit na kontaktní osobu, kterou je Mgr. František Kopecký
MAS Hranicko z. s.
Tř. 1. máje 328, 753 01 Hranice

Tel: 773583020
e-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

Autor: Mgr. František Kopecký

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.