Velkolosinské pralinky budou na Valentýna dárkem na Transfúzní službě v Šumperku

JESENÍKY  12. 02. 2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví Valentýnskými odběry i dárci krve ze Šumperska, a to ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února na Transfúzní službě Šumperk. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. Tentokrát to bude i pravý jesenický originál.

img

Čokoládové srdce z Velkolosinských pralinek pro každého a pro dvojice dokonce láhev vína jsou připraveny na Transfúzní službě Šumperk pro ty, kteří přijdou darovat krev nebo plazmu během Valentýnských odběrů ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února. „Dárci k nám přichází s různou motivací. Někdy je přivede zvědavost vyzkoušet si dárcovství, jindy dorazí jako podpora blízkého, kamaráda nebo rodinného příslušníka. Ať už jsou důvody jakékoliv, vždy jim bude odměnou záslužný pocit z dobrého skutku a pomoci druhým, který je o to silnější, když se sdílí s partnery, blízkými, kamarády či kolegy,“ říká Lenka Langrová, lékařka z Transfúzní služby Šumperk. Zájemci se mohou k Valentýnským odběrům krve a plazmy přihlásit elektronicky emailem , nebo telefonicky na čísle 800 300 600, 724 612 674.

Valentýnské odběry mají už svou tradici a cílí především na dvojice s myšlenkou, že společné darování dva lidi sblíží. Pravidelný dárce si navíc může přivést nového parťáka a sám mu být oporou. „Z nového prostředí a neznámých činností během odběru může mít prvodárce strach, ale dobrá společnost zkušenějších dárců ho jistě rozptýlí. Na loňského Valentýna jsme přivítali celkem 37 dárců plazmy a 34 dárců krve, z toho tři přišli poprvé. Každý má tu možnost, ale ne každý je ochotný vyměnit své pohodlí za pomoc druhým, proto si toho velmi vážíme,“ říká vděčně Lenka Langrová.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. V rámci bezpříspěvkového dárcovství krve je dárce vyšetřen lékařem a jeho krev se testuje na přítomnost několika povinných infekčních markerů. Legislativa nabízí dárcům krve bonusy jako možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy či uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.