Stovky nadšenců i závodníků využívají jedinečné podmínky k běžkování u chaty Paprsek

JESENÍKY  17. 02. 2020

Horský hotel Paprsek na rozhraní Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku vítá turisty i lyžaře už od roku 1932. I když si drsné klima a stále rostoucí počet návštěvníků vyžádaly stavební úpravy, chata si stále uchovává charakter a kouzlo z doby svého vzniku. Atmosféra zdejších lesů, příjemná a neměnící se obsluha, vyhlášené borůvkové knedlíky a místní, svatebčany oblíbená kaplička, působí, že se sem návštěvníci zdejších hor rádi vracejí.

img

Chata Paprsek nabízí celoroční zázemí pro pěší i cykloturistiku, ale obzvláště vyjímečná je pro provoz hotelu zimní sezóna, kdy upravuje vlastní rolbou na 70 km běžeckých tratí ve svém okolí.

Předposlední únorový a druhý březnový víkend bude hostit areál závody v běžeckém lyžování. Jelyman i Jesenická 24 hodinovka patří k již tradičním akcím. 

Horský hotel Paprsek je od roku 2016 držitelem certifikátu Jeseníky originální produkt® v kategorii služeb. Jak vidí provoz v zimní sezóně majitel a provozovatel Miloslav Mika si můžete poslechnout v reportáži.

Autor: Bára Hubíková

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.