Jak získat značku Kraj Pernštejnů regionální produkt®?

KRAJ PERNŠTEJNŮ  30. 01. 2021

Projděte si s námi postup, jak můžete získat značku Kraj Pernštejnů regionální produkt®.

img

Značku  KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt® mohou získat:

Výrobky, zemědělské a přírodní produkty: 

  • potraviny, pokrmy (jídla) a zemědělské produkty - např. mléko, sýry, maso, pečivo, ovoce, zelenina, nápoje (šťávy a mošty), med apod.,
  • řemeslné výrobky a umělecká díla- např. výrobky ze dřeva, skla nebo papíru, krajky, šperky, keramika, upomínkové předměty apod.,
  • přírodní produkty– např. léčivé byliny, čaje, minerální voda apod.,
    které jsou vyráběny/produkovány na území Pardubicka, Holicka a Bohdanečska

Značka garantuje původ výrobku v regionu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Uděluje se výrobkům, které mají v regionu dlouholetou tradici nebo jsou převážně z místních surovin. Posuzuje se i podíl ruční práce, jedinečnost ve vztahu k regionu a výjimečné vlastnosti produktu. Výrobcům značka umožňuje větší propagaci jejich výrobků a otevírá nové možnosti prezentace a prodeje, např. na regionálních trzích.

Vaše žádost bude posouzena Certifikační komisí. Po schválení Vaší žádosti certifikační komisí Vám bude udělen certifikát, který Vás opravňuje k užívání značky, a to na dobu 2 let (poté musíte žádost podat znovu). Při vydání certifikátu s Vámi koordinátor uzavře smlouvu o užívání značky.

Pokud máte zájem o získání certifikátu KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt, kontaktujte e-mailem koordinátora regionu na  či telefonicky 608 147 094 Společně vyplníte žádost o udělení značky a pobavíte se, co dál. 

 

Žádosti pro jarní kolo Ceritifkační komise je nutné zaslat do 1. 3. 2021 

 

Rádi Vás přivítáme mezi naše certifikované producenty!

Autor: Ing. Aneta Svatoňová

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.