Značku GÓROLSKO SWOBODA regionální produkt® letos získalo pět nových producentů.

GÓROLSKO SWOBODA  16. 07. 2021

Certifikační komise zasedala ve středu 30. června v Domě PZKO v Jablunkově.

Značka „GÓROLSKO SWOBODA – regionální produkt®” garantuje zejména lokální původ produktu a vazbu na region (místní suroviny, tradiční rukodělné postupy a ruční práce), ale také jeho kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. To vše ocení jak návštěvnici, kteří si chtějí pořídit pravý a originální suvenýr z Mikroregionu Górolsko Swoboda, tak místní obyvatelé, kteří chtějí nákupem podpořit „svého” konkrétního místního výrobce. Značka, nejenom že podporuje místní výrobce, živnostníky, malé a středním firmy, organizace a zemědělce a tím i lokální ekonomiku, ale i přispívá k rozvoji udržitelného cestovního ruchu a zážitkové turistiky.

Jako první před komisi předstoupila paní Kristýna Muchová z Mostů u Jablunkova, která žádala o značku pro svůj výrobek – Stružok (Slamník – slaměnou matraci). Dále pan David Czyž z Nýdku představil tradiční místní nápoj Vařónku, který se vaří ze směsi koření, karamelizovaného cukru a alkoholu. Posledním prezentujícím své výrobky byl pan Petr Pavlíček z Mostů u Jablunkova, který se věnuje truhlařině. Výrobky dělá za použití tradiční ruční truhlařiny a umělecko-řemeslného zpracování dřeva. Povrch výrobků upravuje kromě přírodních olejů a laků také volskou krví podle vlastních nebo historických receptur.

Podmínečně udělila komise značku také panu Petrovi Staňovi z Hrčavy za produkty: Sýry z Hrčavského gruntu na Trojmezí a za Sirupy a džemy z Trojmezí. Jakmile vybraní členové komise budou moci osobně posoudit produkty, přijmou konečné rozhodnutí, zda panu Staňovi ponechají právo značku užívat. Komise jednu žádost zamítla.

Komise také prodloužila certifikáty stávajícím 39 výrobkům.

Všem čerstvým držitelům značky gratulujeme!

Zároveň bychom Vás už teď chtěli pozvat na první ročník unikátní akce, při níž můžete navštívit certifikované regionální výrobce v jejich autentickém prostředí.

Akce PORTA APERTA se uskuteční v sobotu 25. 9. 2021, více informací najdete na webu www.porta-aperta.cz.

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.