Ochranná známka JESENÍKY originální produkt® hledá nové držitele

JESENÍKY  08. 09. 2021

Podruhé a naposledy v roce 2021 je možné získat značku JESENÍKY originální produkt®. Po více než deseti letech existence nese tuto ochrannou známku na osm desítek výrobků napříč Jeseníky od Malé Moravy až po Osoblažsko.

img

Příjem žádostí bude probíhat do 30. září. Další příležitost pro získání značky se naskytne až v příštím roce. „V jarním kole jsme certifikovali 11 nových produktů, což je opravdu hodně. Pro velký zájem jsme se rozhodli vyhlásit výzvu k přijímání žádostí i na podzim,“ objasnila koordinátorka ochranné známky pro výrobky JESENÍKY originální produkt® Barbora Haušková.

Ochrannou známku mohou získat tradiční produkty, které jsou vyráběny v regionu s vysokou mírou duševní či řemeslné práce. Komise také hodnotí podíl místních surovin použitých pro vznik výrobků. Výrobcům na druhou stranu přináší značka v rámci regionu konkurenční výhodu, zviditelnění, ale také možnost snáz dosáhnout na dotační příspěvky například na vybavení výrobny, na nové stroje a podobně. „Jde ale především o ucelenou filozofii – sounáležet s regionem a dát najevo, že zde vznikají užitečné, kvalitní, chutné i krásné produkty,“ dodala Haušková.

Regionální značení v tuzemsku zastřešuje Asociace regionálních značek, z. s., pod kterou v současné době spadá třicet ochranných známek garantujících původ a kvalitu. Veškeré kontakty a informace se nacházejí na webu regionalni-znacky.cz.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.