Křest fotoesejistické knihy o Jeseníkách odhalí tajemství o Kafkovi

JESENÍKY  13. 10. 2021

Historii i každodenní všední přítomnost zachycuje nová kniha Jeseníky. Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti autora Ivana Fíly, kterou vydává nakladatelství Veduta Štíty. Kniha nabízí příběhy skutečných lidí, míst a také fotografie, zachycené osobitou Fílovou optikou. Samotný křest knihy, který se uskuteční v pondělí 18. října v Městské knihovně v Šumperku, se stane událostí – bude odhaleno jedno tajemství, po němž dodnes marně pátrali kafkologové z celého světa.

img

Režisér, scenárista, spisovatel a fotograf Ivan Fíla putoval více než rok po Jeseníkách, naslouchal nevšedním příběhům z dávné i nedávné minulosti, zaznamenával pohnuté lidské osudy, dějinné tragédie a křivdy, vítězství vůle a nezlomnosti. Vznikla tak fotoesejistická kniha Jeseníky. Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti. Autor seznámí čtenáře například příběhem legendárního fotografa Jindřicha Štreita nebo s divokými večírky malíře Gustava Klimta a jeho přátel v letním sídle rodiny Primavesi.  Kniha vyšla v nakladatelství Pavel Ševčík – VEDUTA, které je držitelem značky JESENÍKY originální produkt®. Předmluvu napsal prof. Stanislav Balík, děkan Masarykovy univerzity. „Součástí křtu bude i tombola s atraktivními cenami, které se zúčastní každý, kdo přijde. Jednou z výher je Dort Franze Kafky a s ním spojené tajemství, po němž dodnes marně pátrali kafkologové z celého světa. Ve Zlatých Horách, dříve Cukmantlu, kam Franz Kafka jezdil do sanatoria, se nám ho nedávno podařilo odhalit,“ prozradil autor Ivan Fíla. Dort Franze Kafky připravuje pro tuto příležitost zlatohorská kavárna Mevan´s Coffee, která rovněž nese značku JESENÍKY originální produkt®.

Křest knihy a zahájení prodeje s autogramiádou se koná 18. října v 17 hodin v Městské knihovně v Šumperku. Kmotry budou fotograf Jindřich Štreit a prof. Stanislav Balík, děkan Masarykovy univerzity.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.