Rozhovor s Lenkou Kozárovou Vítkovou

BROUMOVSKO  14. 11. 2021

Lenka Kozárová Vítková a její drátkovací um.

img

Broumovsko – regionální produkt

Lenka Vítková Kozárová akční maminka, která vytvořila kreativní drátovací sady pro nás všechny, kteří si to chceme vyzkoušet. Na zakázku může udrátovat i lustr nebo misku na ovoce.

Leni, kde se vzala myšlenka drátování?

Drátovat jsem začala s kamarádkou před 11ti lety v době, kdy jsem byla na mateřské dovolené s dcerou a drátování mě úplně nadchlo. Bylo to něco jiného, černý drát, ze kterého vznikne co si člověk zamane. Nejvíc mě na tom baví, že se nejede podle žádných předloh a vzorců a to, že je každý výrobek jiný, ještě se mi nepodařilo udrátovat 2 úplně stejné výrobky. Kolikrát začnu drátovat a ještě ani nevím co chci dělat. Výrobek vzniká pod rukama podle momentální nálady. 

Vytvořila jste drátovací sady, co to je? Kde je seženeme?

Pro všechny kdo chtějí drátování vyzkoušet a jsou i úplní začátečníci nebo malé děti ( od 5ti let ) jsem připravila Drátovací sady. Sada obsahuje 3 drátovací obvody, slabý drát na obdrátování, korálky na zdobení a podrobný návod.  V sadách se nejvíce objevují srdíčka, kytičky, zvířátka, vánoční nebo velikonoční motivy....je to dobrý start pro všechny, kteří chtějí práci s černým drátem vyzkoušet.

Korálky nakupuji z Jablonce nad Nisou i drátek mám od české firmy.

Lidé na vás mohou narazit na trzích a jarmarcích v regionu, chystáte nějakou novinku?

Narazit na mě lidé mohou určitě na každém trhu v broumovském klášteře - prostředí kláštera je neskutečné.  Přiznám se, že na jiné trhy moc nevyjíždím. Zastihnout mě zájemci mohou i v mém obchůdku v Polici nad Metují, kde si mohou prohlédnout i zakoupit mé výrobky nebo i potřeby na drátování. 

Každý měsíc ( pokud to epidemiologická situace dovoluje ) pořádám drátovací kurzy v Pellyho domech v Polici nad Metují, spolupracuji se školami a volnočasovými institucemi pro děti. Ráda spolupracuji i se zájmovými složkami obcí a měst a pořádám workshopy pro jejich členy.

Pro letošní rok jsem vytvořila drátovaná vajíčka, které skvěle ozdobí vaše květináče a nebo třeba vázičky s květinou.

Jste držitelkou značky Broumovsko - regionální produkt, co to pro vás znamená? 

Hrdou držitelkou certifikátu jsem od jara minulého roku, znamená to pro mě zviditelnění mé práce, ale také hrdost patřit k regionálním výrobcům. Těším se na spolupráci a setkávání se zajímavými lidmi z našeho krásného regionu.

Na co se těšíte a co ráda děláte?

Nejvíce se těším až bude vše zase v " normálu "....děti půjdou do školy, já půjdu naplno do práce a opět zahájím drátovací kurzy a workshopy.  

Máte nějaké oblíbené místo v regionu k procházce?

Narodila jsem se a žiji se svoji rodinou v malé vesničce Hony - vesničkou mezi Policí a Broumovem, miluju to tady. Nejčastěji s dětmi procházíme přes Laudonovy valy na Hvězdu nebo na druhou stranu přes louky a lesy na Ostaš.  

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.