Dětský gastrofestival zve na cestu za vodou jesenických hor

JESENÍKY  03. 06. 2022

Kolik chutí může mít obyčejná voda z hor, kde všude se skrývá a kudy za čistou pramenitou vodou putovat? To se dozvíte o víkendu od 10. do 12. června v Pradědově dětském muzeu, který chystá Dětský gastrofestival. Tentokrát nese podtitul Cesta za vodou jesenických hor. Na děti budou čekat stanoviště a soutěže, kde se dozví o zdejší vodě opravdu hodně!

img

Pradědovo dětské muzeum je držitelem značky JESENÍKY  originální produkt® pro zážitky.  Putováním za vodou provede další jesenický zážitek - Jeseníky divadelni

„Chybět nebudou ani oblíbené dílničky. Malí kuchaři navléknou zástěry, vezmou vařečky do ruky a vytvoří dobroty, které na místě snědí na místě sami nebo ve spolupráci s dospělým doprovodem,“ slibuje za organizátory Markéta Ficnarová. Na dospělé návštěvníky čekají také dobroty. Nebude chybět občerstvení z grilu ani sladká tečka.

Kdo bude zasycen, může odpoledne zajít do nedalekého Kulturního domu Bludov, kde se odehraje veselá pohádka. Známý příběh o princezně, která si zakládala na své urozenosti, plný humoru i melodických a vtipných písniček Zdeňka Rytíře, uvede v Kulturním domě v Bludově Divadlo Agáta Praha. Představení O princezně, která ráčkovala začíná v 17 hodin. Držitelé vstupenky z Dětského gastrofestivalu budou mít vstup volný.

Pořadatelé Dětského gastrofestivalu tradičně spolupracují s místními producenty, marcipán dodávají každoročně do tvořivé kuchařské dílničky Velkolosinské pralinky.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.