Pivo Falkenštejn

produkt

Dodává: Pivovar Falkenštejn s.r.o.

Obec: Krásná Lípa

Region: ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

logo

Další fotografie:

Otevřením Křinického pivovaru byla obnovena po mnoha desítkách let tradice vaření piva ve městě Krásná Lípa, jež se nachází na pomezí Českosaského Švýcarska a Lužických hor. Starý pivovar byl v 60. letech zbourán. Současný pivovar je přímo v centru města na Křinickém  náměstí, v bývalém měšťanského domě, který historicky sloužil jako zájezdní hostinec.

Při výrobě piva klade Křinický pivovar z Krásné Lípy důraz na kvalitu a správné vyladění chuti jednotlivých druhů piv a proto je základní nabídka omezena pouze na dva až tři druhy piv ležáckého typu, které jsou příležitostně doplněny speciálem. Uvedená druhová skladba navazuje do jisté míry na tradiční sortiment piv, který se vařil v původním Krásnolipském pivovaru.

Spodně kvašené české ležáky se vaří dekokčně dvourmutovým způsobem  v 5 hl varně, piva se prokvašují  v 10hl spilkách a nechávají v chladu měsíc dozrávat v 10hl ležáckých tancích. Slad pochází z tradiční české rodinné sladovny, s klasickou humnovou technologii výroby sladu s převahou ruční práce. Chmelí se  zejména žateckým poloraným červeňákem.

Kontakt na výrobce:

Pivovar Falkenštejn s.r.o.

Adresa provozovny

Křinické náměstí 7/12
407 46 Krásná Lípa
tel.: 478 048 673

http://www.pivofalkenstejn.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.