Střímelická uzenina

produkt

Dodává: Jiří Heřman

Obec: Kostelní Střímelice

Region: KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ

logo

Další fotografie:

Drazí přátelé dobré uzeniny,
dovolte abych se vám představil. Po získání výučního listu v oboru Řezník – uzenář v roce 1988 jsem postupně pracoval v několika masných provozech. Od roku 1993 jsem byl zaměstnán jako řezník hotelové kuchyně Motelu Konopiště, poté jako kuchař v restauraci U Fleků v Praze. V té době jsem začal pracovat na vlastních receptech. Metodou pokus omyl jsem vyvíjel technologii malovýroby uzenin bez použití separátů, konzervantů a dalších chemických přídavků. O správnosti mé volby mě přesvědčily i posléze získané neblahé zkušenosti z konvenčních masných provozů. Po téměř dvaceti letech experimentování jsem roku 2014 spustil komerční výrobu uzenin a jiných masných produktů pod názvem Střimelická uzenina.
Masné výrobky z mé dílny obsahují jen kvalitní maso (vepřové, hovězí, skopové, zvěřina …), které si osobně vybírám u prověřených dodavatelů. Nepoužívám žádné polotovary a separáty, i koření si míchám sám. Naprostá většina uzenin je bezlepková. Nepoužívám žádná „éčka“, konzervanty, barviva, zvýrazňovače chuti a podobnou chemii. Udím na bukovém dřevě. Na uzeniny (kromě salámů) používám výhradně přírodní střívka. Zjednodušeně řečeno do mé dílny přichází pouze syrové maso a koření a vychází z ní masné výrobky se stoprocentním podílem mé vlastní práce.
 
Jiří Heřman

Ceník:

tlačenka světlá: 80 Kč/kg  
uzený bok s kostí: 79 Kč/kg  
špěkáčky: 88 Kč/kg  
blanický bochník: 145 Kč/ kg  
Blanická paštika 150 g: 29 kč  

Kontakt na výrobce:

Jiří Heřman

Korespondenční adresa

Střímelice 7
281 63 Stříbrná Skalice
tel.: 724 893 613

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.