Vitráže

produkt

Dodává: Eva Vránová

Obec: Kobeřice

Region: OPAVSKÉ SLEZSKO

logo

Další fotografie:

Vítr z jedněch zavíraných dveří otevírá druhé...

Své o tom ví autorka vitráží Eva Vránová, která je původním povoláním zootechnička. Nezvratným řízením osudu jí vstoupilo do cesty sklo a od roku 2001 se stalo její láskou i obživou. Jak sama říká: „Naštěstí!!“

Všechno se stalo úplnou náhodou, kurzem v prodejně výtvarných potřeb, o kterém bych nikdy nevěděla, jít tenkrát jinou ulicí. Dali mi do ruky konturku, pak štětec a barvy - a byla jsem chycena. Prostě láska na první pohled, pohmat.

Začínala jsem tenkrát malbou, mým snem ale byly vitráže. Takže další kurz. Ty první - no škoda mluvit, jak byly neumětelské. A těch pořezaných prstů... Ale jak tak roky běžely a mýma rukama procházela ne kila, ale jistě metráky barevného skla, naučila jsem se mu rozumět. Postupem času jsou z nás už docela dobří parťáci. Vím, co potřebuje, a ono zas na oplátku (většinou) trpělivě plní má přání a představy. Je to touha z té tabulky krásného skla udělat snad ještě krásnějšího anděla, ptáka, strom nebo krajinu, a čas přestává existovat.

Protože mi k vitrážím chybí to nejzákladnější - odborné "školní" znalosti, tak si občas zoufám, že to, co mám v hlavě, nedovedu rukama uvést do života. Ale snažím se a velice mě to baví. Snad je to za ty roky ve výsledku poznat.

Kontakt na výrobce:

Eva Vránová

Slezská 687
747 27 Kobeřice
tel.: +420 604 186 072

http://www.fler.cz/strelkyne

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.