Mléčné výrobky z Halfarovic farmy

produkt

Dodává: Anna Halfarová

Obec: Bohuslavice

Region: OPAVSKÉ SLEZSKO

logo

Další fotografie:

Na Halfarovic rodinné farmě v Bohuslavicích nedaleko Opavy je rušno. Najdete tam celou škálu zvířat od drůbeže přes králíky až ke kozám, ovcím a kravičce. Nechybí ani kočky a pes. To hlavní je však chov koz plemen bílá a hnědá krátkosrstá koza, z jejichž mléka vyrábí Anna Halfarová lahodné kozí sýry a jogurty.

Denně Anna Halfarová zpracuje desítky litrů kozího mléka. Ručně tradičními postupy, bez použití konzervačních látek a umělých přísad vyrábí čerstvé kozí sýry a jogurty. Kozí mléko je odedávna známé svými léčebnými účinky – pomáhá při onemocněních trávicího traktu, stresu a migrénách, alergiích, revmatických bolestech a ekzémech. Kozí sýry mají velkou výhodu, že se dají konzumovat ve všech stupních zralosti. Od delikátně jemných čerstvých až po pikantně suché a drobivé. Správný kozí sýr chutná lehce nasládle a mandlově.

Kromě kozího mléka zpracovává farmářka Anna Halfarová také mléko kravské. Vyrábí z něj lahodné nitě, tedy ručně tahané pařené sýry, které obsahují pouze kravské mléko, syřidlo, kultury pro daný typ sýru a sůl. Pochutnat si můžete také na jogurtech, vyráběných z kravského mléka, kultury pro výrobu jogurtu a k ochucení je použitý jahodový nebo borůvkový džem. 
Ručně sbíraná smetana z kravského mléka, pasterována a přešlehaná je základem jemného másla ručně plněného do tradičních formiček. 

Čerstvé kozí a kravské mléko a z něj vyrobené sýry a jogurty si můžete koupit přímo ze dvora. Prodej je možný po telefonické domluvě. Objednávky přijímáme také emailem. 

Kontakt na výrobce:

Anna Halfarová

Lesní 65
747 19 Bohuslavice
tel.: +420 723 351 008

http://www.halfarovicfarma.websnadno.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti

Enhancing rural economy through regional branding in Kakheti
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.