Med z Goralie

produkt

Dodává: Česlav a Andrzej Bieleszovi, Včelařství Bielesz

Obec: Bukovec

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo

Další fotografie:

Nabízíme kvalitní med, který vzniká v prostředí beskydských lesů. Naší prioritou je chovat včely podle přírodních zákonů. Kromě medu nabízíme také propolis, vosk a pyl.

Naše včelstva chováme v rozmanitém prostředí beskydských lesů a luk v oblasti Bukovce mimo dosah různých monokultur jako řepka a chemicky ošetřovaných polí.

Snažíme se vést včelstva volnou stavbou, bez používání mezistěn. Naší prioritou je, aby včelstva, i když jsou v úlech, byla vedena tak, jak by si sama budovala hnízdo v přírodě.

Med je většinou smíšený květový z ovocných stromů a lučního kvítí, nebo tmavý medovicový lesní.

Zabýváme se také odběrem propolisu, vosku a pylu, chovem a selekcí včelích královen a tvorbou oddělků. Vždy upřednostňujeme u včel mírnost a dobré sezení na plástech. Jedině silná včelstva s dobrou genetikou zaručí včelaři radost z práce a ekonomický přínos farmě.

Včelařením se zabýváme teprve čtyři generace, takže včely pořád poznáváme. Ošetřování včelstev se nejvíce změnilo během posledních 10 let, hlavně proto, že se nám včelnice rozrostly na několik stanovišť umístěných v krásném podhůří naší „Goralie“ v nadm. výšce 450 až 600 m.n.m. Tak je označována tato část Beskyd a je zastoupena především smrkovými, jedlovými a bukovými lesy s rozlehlými pastvinami a horskými loukami. V posledních letech přemnožený kůrovec mění krajinu doslova před očima, jestli k lepšímu, nebo horšímu nám ukáže čas. Včelnice jsou umístěny mimo dosah lánů řepky a dalších monokulturních rostlin, což zajišťuje včelstvům rozmanitou a bohatou pastvu. 

Kontakt na výrobce:

Česlav a Andrzej Bieleszovi, Včelařství Bielesz

739 85 Bukovec 331
tel.: +420 777 076 671

http://www.vcelarstvibielesz.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.