Umělecké a užitné výrobky ze samorostů, ovčácké trouby a rohy

produkt

Dodává: Jan Czepiec

Obec: Jablunkov

Region: GÓROLSKO SWOBODA

logo

Další fotografie:

Užitné výrobky zpracovány dlabáním z vyhnilých kmenů smrků do podoby včelích úlů, udíren, prolézaček; dekorační předměty a užitné výrobky zpracovány ze samorostů do podoby ptáků, ještěrů, rukou, holí (sukovic) atd.; zpracování mosorů (vázy); ovčácké trouby a rohy.

Výrobky ze samorostů a hudební nástroje vznikají z lásky k přírodě, hudbě a práci se dřevem. Zahradu v Mostech u Jablunkova, kde má Jan Czepiec svou dílničku, lze nazvat malou výstavní síní. Nachází se zde mj. včelí úly, udírny, prolézačky, dřevěné hole, figury ještěrů, ptáků či rukou.

Jan Czepiec s oblibou hraje na vlastnoručně vyrobené pětimetrové ovčácké fujaře. Vyrobil si ji z podélně rozříznutého smrku. Tyto části vydlabal, následně slepil a ovinul třešňovou kůrou. Ta chrání dřevo před vlhkostí. Nakonec vyrobil náustek a nástroj naladil. 

Svou ovčáckou fujaru vyrobil dle tradičních postupů. Záleží mu také na přiblížení tohoto ojedinělého nástroje lidem. Proto během folklorních akcí i při jiných příležitostech rád odpovídá na dotazy lidí, kteří si hru na fujaře mohou také vyzkoušet. 

Kontakt na výrobce:

Jan Czepiec

Nádražní 199
739 91 Jablunkov
tel.: +420 728 225 055

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.