Fratava

produkt

Dodává: Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem, s.r.o.

Obec: Roudnice nad Labem

Region: ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

logo

Další fotografie:

Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem
Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem
Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem
Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem

Lobkowiczké zámecké vinařství v Roudnici nad Labem se může pochlubit více než 400 letou historií výroby vína. Pod správou Lobkowiczkého rodu se víno v původně románských sklepích roudnického zámku vyrábí bez přerušení již od roku 1603. Tradice pěstování révy a výroby vína v Roudnici nad Labem má však mnohem starší kořeny, což dokládají historické záznamy o vinicích Sovice či Hájka, na kterých vinařství dosud hospodaří.

Fratava je nová modrá odrůda révy oficiálně uznaná v roce 2008. Jedná se o klon Frankovky a Svatovavřineckého. Z celkových cca 7 ha, které jsou v České republice osázeny touto odrůdou, jsou 4 ha na našich vinicích. Fratava nabízí širokou škálu chutí od čerstvého ovoce a švestek až po kořenité tóny a tóny hořké čokolády.

Lobkowiczké zámecké vinařství ve výrobě do dnešních dnů zachovává tradiční postupy, vysoký podíl ruční práce i úctu k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách. Při výrobě Fratavy a dalších červených vín je použita metoda neřízeného kvašení, kdy po sklizni rozemleté hrozny kvasí v otevřených kádích a jsou pravidelně ručně míchány. Víno následně zraje výhradně v dubových sudech. Tento tradiční postup spolu s klimatickými podmínkami vinice a odrůdovými znaky révy má vliv na osobitý charakter červených vín z Roudnice.

Kontakt na výrobce:

Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem, s.r.o.

Zámek 1
413 01 Roudnice nad Labem
tel.: +420 416 837 234

https://www.lobkowicz.cz/vinarstvi

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.