Pštrosí maso a vejce

produkt

Dodává: Pavel Wieder

Obec: Hněvošice

Region: OPAVSKÉ SLEZSKO

logo

Další fotografie:

Pštrosí mleté maso
Pštrosí klobásy
Pštrosí steak
Pštrosí párky
Pštrosí paštika
Pštrosí produkty

Pštrosí Vršek Wieder – farma, kde jsou všichni spokojení

Chovu pštrosů se na hněvošické farmě věnujeme již více než 20 let. V současné době se soustředíme na chov nandu pampového původem z jižní Argentiny. Tento nelétavý pták snáší naše klimatické podmínky velmi dobře, nesvědčí mu pouze delší mrazy. V případě kruté zimy se musí zahnat do stájí. Vysoký je zhruba 170 cm a váží kolem 25 kg. Pštrosi jsou pokud možno celoročně ve výběhu na zelené trávě, přikrmujeme je směsí s podílem kukuřice na energii a v zimě vojtěškovou senáží.

Pštrosí vejce váží zhruba 600 – 700 g, což představuje asi 13 vajec slepičích. Obsahuje 55 % bílku a 45 % žloutku, což dělá chuť lahodnější a jemnější v porovnání s vejcem slepice domácí. Obsahuje omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny potřebné k řadě klíčových procesů v lidském těle jako je činnost mozku. Bílek obsahuje množství bílkovin, žloutek je významným zdrojem vitamínu D a obsahuje o 1/3 méně cholesterolu než slepičí vejce. Vejce je nutno uchovávat v nekolísavé teplotě v rozmezí od +5 do + 18 °C.

Pštrosí maso je mírně nasládlé, něco mezi telecím a divočinou, strukturou se podobá hovězí svíčkové. Samotné pštrosí maso je téměř bez tuku, na 100 g masa připadají 2% tuku a 20% bílkovin, což je ideální výživa pro sportovce, v době intenzivního tréninku.
Nabízíme pštrosí vyzrálé steakové maso, které cca 10 dnů zraje za speciálních podmínek a dále dozrává 3 týdny ve vakuovaném balení, které si odnesete domů. Dále pštrosí klobásy a párky, pštrosí paštiku a pštrosí sádlo.  

Zakládáme si na tom, že nabízíme produkty vyrobené z kvalitního masa, bez rychlosoli, konzervantů a dalších náhrad, kdy je maso nasoleno klasickou kuchyňskou solí a až po  několika dnech i týdnech je zpracováván samotný produkt.

Naše produkty jsou dostupné v regionálních farmářských prodejnách a také na e-shopu www.pstrosivrsek.cz, odkud vše zavážíme v okolí Opavy a Ostravy. Vše lze rovněž zaslat po celé České a Slovenské Republice.

Kontakt na výrobce:

Pavel Wieder

1. máje 258
747 35 Hněvošice
tel.: +420 737 258 560

http://www.pstrosivejce.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Asociace malých a středních podniků

Asociace malých a středních podniků

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Smartemailing

Smartemailing

Donoři

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.