Pramenitá voda Jesenický pramen

produkt

Dodává: Kyselka Jeseník nad Odrou s.r.o.

Obec: Jeseník nad Odrou

Region: MORAVSKÉ KRAVAŘSKO

logo

Další fotografie:

Jesenický vodní zdroj je popisován v literatuře již od 18. století (první zmínky z roku 1792 – Mittrowsky). Od roku 1912, díky tehdejšímu majiteli Vincenzu Stefanovi, nesl jesenický pramen název Pramen arcivévodkyně Zity, která svolila s pojmenováním minerální vody (pozn. Arcivévodkyně Zita – poslední císařovna rakouská, královna česká a uherská). Vodní zdroj pramenité proplyněné miocénní vody se nachází v katastrálním území obce Jeseník nad Odrou. K jímání pramenité vody slouží studna Zita. Dále jsou k dispozici studně: Hedva, Josef, Dubová, Franz, Lipová. Voda je plněna do plastových lahví o objemu 0,5 l, 1,5 l, a do vratných barelů o objemu 18,9 l.
V roce 2012 paní Ludmila Kocourková získává patent na název Jesenický pramen. O dva roky později je oceněna Českou potravinářskou komorou ČR za český výrobek. A v únoru letošního roku se stala vítězkou soutěže Živnostník roku 2016 Moravskoslezského kraje.

Ceník:

Ceny sortimentu Vám sdělíme na požádání.

Kontakt na výrobce:

Kyselka Jeseník nad Odrou s.r.o.

742 33 Jeseník nad Odrou 189
tel.: 603 877 761

http://jesenickypramen.cz

Martina Vrbová

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.