Fryčovické brambory

produkt

Dodává: Jaromír Kublák

Obec: Fryčovice

Region: BESKYDY

logo

Jsme potomci sedláků z Fryčovic a hospodaření má pro nás životní smysl. Kvalita brambor je úměrná přístupu k půdě.
Zemědělská farma Kublák se nachází v obci Fryčovice. První zmínky o obci se objevují kolem roku 1267, historie statku sahá před rok 1752, kdy byly poprvé očíslovány fryčovické domy. Statek v té době zabíral velkou plochu na obou březích řeky Ondřejnice. Zmínky o rodu Kubláku začínají 30. 5. 1697, kdy se Jiřímu a Marině Kublákovým narodil syn Andreas. Rodina hospodařila na gruntu nepřetržitě do roku 1958, do nucené kolektivizace.
Dnes farma obhospodařuje přes 200 ha zemědělské půdy. Nosným programem jsou konzumní a loupané brambory. Dále jsou to zrniny, obiloviny a semena pro drobné chovatele. Ovocem a zeleninou farma zásobuje okolní školní jídelny, restaurace a obchody. Živočišná výroba je zastoupena chovem sportovních koní.
Brambory pěstujeme rané a k zimnímu uskladnění, různé odrůdy s odlišným stupněm varného typu, se žlutomasou dužninou a kalibrovanou velikostí.

Propagační letáček Fryčovické brambory

Kontakt na výrobce:

Jaromír Kublák

Fryčovice 239
739 45 Fryčovice
http://www.farma-kublak.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.