Šumavská holubička

produkt

Dodává: Ing. Pavel Sarauer

Obec: Horní Planá

Region: ŠUMAVA

logo

Číslo certifikátu: 4001

Další fotografie:

Holubička skrývá ve svých tvarech tisíciletou tradici lidových výtvarníků a odráží tak osobitou národní kulturu. Výrobce, žijící v Horní Plané, pochází ze staré šumavské rodiny a udržuje tuto více než stoletou rodinou tradici. Navštěvuje trhy tradičních řemesel, dodává holubičky do certifi kovaných prodejních míst na Šumavě, zastupuje Jihočeský kraj a region na výstavách doma i v zahraničí. Jako dárek putují holubičky do celého světa.

Tradiční výrobek z 1 či 2 ks měkkého dřeva, proplétaný nití. K výrobě dřevěných holubiček lze použít dřevo smrku či jedle, lípy nebo olše. Z prkénka se vyřeže profil křídel, poté se napaří, pak naštípá, vytvaruje se tělo a hlavička a nakonec se jednotlivá peroutka rozloží. Holubička visela ve světnici nad stolem nebo nad
kamny, také nad kolébkou. Znázorňuje Ducha Svatého, třetí božskou osobu Nejsvětější Trojice. Podle Janova evangelia viděl totiž Jan Křtitel při Ježíšově křtu v Jordáně Ducha Svatého, který coby holubice sestoupil na Ježíše a zůstal na něm.

Jeden z kolegů panu Sarauerovi a jeho holubičkám složil báseň:
Ať nůž v tvojí ruce zpívá,
aby stále krásná byla,
úsměvem zdobila víčka
Tvá Šumavská holubička.

 

Letáček Šumavská holubička

 

Kontakt na výrobce:

Ing. Pavel Sarauer

sídliště Míru 311
382 26 Horní Planá
tel.: (+420) 605 172 963

http://www.holubicka.com

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.